26 Ocak 2018 08:57:40 | Son Güncelleme: 26 Ocak 2018 08:57:40

Ford Yeni 2.0 EcoBlue Motorunu Ticari Araçlarında Sunmaya Başladı

Ford Yeni 2.0 EcoBlue Motorunu Ticari Araçlarında Sunmaya Başladı. Transit kamyonet ve van’da sunulmaya başlanan EcoBlue Transit Custom ve Tourneo Custom’da da görev alacak.

 

 

Ford Yeni 2.0 EcoBlue Motorunu Ticari Araçlarında Sunmaya Başladı

 

Türkiye’de üretilecek  4 silindirli 2.0L EcoBlue motor, yerini alacağı 2.2L Duratorq’tan daha düşük hacimli olması sebebiyle yüzde 13 yakıt tasarrufu, gelişmiş turboşarj sistemi ile düşük devirlerde yüzde 20 daha fazla tork değeriyle daha fazla performans ve yeni motor mimarisi ile Euro 6 standartlarını da karşılayan son derece düşük NOx ve CO2 salım değerleriyle çevreci özellikler sunmayı hedefliyor.  Gerçek yol şartlarında 400 bin km’si Transit’te olmak üzere toplam 5.5 milyon km’lik dayanıklılık testine tabi tutulan 2.0L Ford EcoBlue dizel motor; 105 HP, 130 HP ve 170 HP’lik üç farklı güç değeri sunarken motorun teknolojisi 240 HP güce kadar dayanıklılık gösteriyor.

 

 

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; “Ticari araçlar ve ticari araç motor sistemlerindeki gerek mühendislik gerekse üretim yetkinliğimizi Duratorq ve Ecotorq ile kanıtladık. Ford Otosan mühendislerinin geliştirme çalışmalarında yer aldığı yeni 2.0L EcoBlue ile ileri motor teknolojilerindeki gücümüzü de bir üst seviyeye taşıyoruz. Verimli, güçlü ve çevreci yeni EcoBlue motora sahip modellerimizle Türkiye ve Avrupa’da ticari araçlarımızın zirvedeki yerini sağlamlaştıracağına inanıyorum” dedi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak