Ford, Frankfurt’ta SUV atağına geçecek

Avrupa’da SUV hamlesine hazırlanan Ford, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Yeni Edge’in Avrupa versiyonunu ilk kez görücüye çıkaracak. Yenilenen Kuga ve EcoSport modelleri ile SUV ve AWD ailesini genişleten Ford, yenilenen Ranger’ın da Avrupa prömiyerini yapacak. 

Ford, Avrupa SUV ve crossover segmentindeki iddiasını ve büyümesini önümüzdeki 3 yıl içerisinde sunacağı 5 yeni ve yenilenen model ile güçlendiriyor. Avrupa’da hızla büyüyen SUV segmentindeki büyüme planlarını açıklayan Ford, 2016 yılı itibarıyla SUV satışlarını 2013’e göre yüzde 200 artırarak 200 bin adet SUV satışı hedeflerken, AWD donanımlı modellerinin satışını da yüzde 50 artırmayı planlıyor.

Yepyeni lüks SUV Ford Edge

Ford_Edge
Ford Edge, optimize edilen yakıt tüketimi ve 149 g/km’lik CO2 emisyon değeriyle pazara giriş yapacak. Edge, 2.0 litre TDCi dizel motor ile 180 ve 210 HP olmak üzere iki farklı güç seçeneğinde sunulacak. 180 HP’lik motorda 6 ileri manuel şanzıman, 210 HP’lik çift turbolu motorda ise 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman yer alıyor. Ford Edge, Ford’un akıllı dört tekerlekten çekiş sistemini (AWD) standart olarak sunuyor. Ayrıca Ford’un yeni teknolojilerinden aracın hızına göre direksiyon dönüş hassasiyetini ayarlayan, düşük hızlarda dönüşü kolaylaştırarak, yüksek hızlarda da sertleşen Sürüşe Dayalı Direksiyon ve kör noktaların görülmesinde kolaylık sağlayan 180° görüş sağlayan ön kamera ile konfor ve güvenlik de maksimum seviyede sunuluyor.

Yeni teknolojiler ile donatılan Kuga
Ford Kuga ilk defa SYNC 2 gelişmiş bağlantı sistemi ile Frankfurt’ta otomobil severlerin karşısına çıkıyor. 5 inç’ten 8 inç’e çıkartılan ekran boyutuyla sunulan bu sistem sayesinde sürücü kolayca telefonunu, eğlence elemanlarını, klimayı, navigasyon sistemlerini basit günlük dil ile kullanabilecek ve geri vitese geçildiğinde arka kamera sayesinde kolayca park edebilecek.

Kompakt SUV EcoSport da geliştirildi

Ford_EcoSport
Ford EcoSport, tamamı Euro 6 normlarına göre tasarlanan 3 motor seçeneği ile sunuluyor. 95 HP güç üretebilen 1.5 litre TDCi motor 100 km’de 4,4 litrelik yakıt tüketiyor. Ecosport ayrıca 5.4 litrelik tüketime sahip 125 HP’lik 1.0 litre EcoBoost ve 100 km’de 6.3 litrelik yakıt tüketimi sunan 1.5 litrelik Ti-VCT benzinli motora sahip.

Yeni Ranger Avrupa’da ilk kez Frankfurt’ta görücüye çıkacak

Ford_Ranger_Wildtrack
Yenilenen Ford Ranger, geliştirilen dizel motor ve otomatik start&stop teknolojisi sayesinde %17’lik bir yakıt tasarrufu elde ediyor ve 171 g/km’lik CO2 salımına sahip. 125 ve 150 PS’lik 2.2 litrelik TDCi dizel motor seçeneği güç kazanarak artık 130 ve 160 PS’lik iki versiyona sahip oldu. Bu iki motorun yanı sıra yeni Ranger, 3.2 litrelik 200 PS güç üretebilen TDCi motor seçeneği ile de dikkat çekiyor. 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri tüm bu motorlar ile birlikte sunularak üstün sürüş konforunu sağlıyor. Wildtrak modeli ile de Ranger tüm dikkatleri üzerine toplamaya hazırlanıyor. 4 tekerlekten çekiş sistemli Ranger Wildtrack, tasarım ve teknolojiyi bir arada sunuyor ve mükemmel bir sürüş elde etmeyi sağlıyor. SYNC 2 bağlantı sistemi ile de tüketicinin beğenisini kazanmaya hazırlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM