DOLAR

28,8983$% 0

EURO

31,4445% -0.08

STERLİN

36,6382£% -0.33

GRAM ALTIN

1.921,54%-0,12

ONS

2.063,17%-0,36

BİTCOİN

1208218฿%5.30215

ETHEREUM

64922Ξ%3.70748

a
  • Vidyoto
  • Ford
  • Ford Finansal Krizden Çıkmanın Yollarını Aramaya Başladı

Ford Finansal Krizden Çıkmanın Yollarını Aramaya Başladı

Ford Finansal Krizden Çıkmanın Yollarını Aramaya Başladı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Yüksek garanti maliyetleri ve lansman sorunları nedeniyle rahatsız edici boyutta sorun yaşayan Ford Finansal Krizden Çıkmanın Yollarını Aramaya Başladı.

REKLAM

 

ford ekonomik kriz

 

REKLAM
REKLAM

Ford Finansal Krizden Çıkmanın Yollarını Aramaya Başladı

 

REKLAM
REKLAM

New York’taki Wolfe Research otomotiv konferansında konuşan Ford COO’su (Chief Operations Officer – Baş Operasyon Direktörü ) Jim Farley, 10 yıl önce yaşanan ekonomik krize benzer sorunların aynısı ile şu an karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Ford’un yüksek garanti maliyetleri ve yüksek lansman giderleri nedeniyle rahatsız edici boyuta gelen ekonomik zorluğu düzeltmek için 10 yıl öncesine benzer bir aciliyet hissiyle karşı karşıya olduğunu belirten Jim Farley, “Ford’daki herkes yaşadığımız durumu biliyor. Meslektaşlarımın yüzünde görebiliyorum ve beni yaklaşık 10 yıl öncesine götürüyor. Görünümü daha önce görmüştüm” dedi. Ford’un sorunlarını düzeltmeye, İcra Kurulu Başkanı Jim Hackett’in 11 milyar dolarlık geri dönüş planını hızlandırmaya ve işini büyütmeye odaklandığını söyleyen Farley, önceliklerinin bağlanabilirlik, ticari araçlar ile elektrikli ve otonom araçlardaki fırsatlar olduğunu açıkladı. Aciliyet duygusunu değiştirmenin tek yolunun çalışma şeklinin değişmesinden geçtiğini ifade eden Farley bunu şöyle anlattı: “Daha çevik, hepsi bir arada, birlikte.” Jim Farley, Ford’un iyileştirmesi gereken dört kilit alan olarak da geçen yıl 5 milyar dolara ulaştığını söylediği garanti maliyetleri; lansman performansı; malzeme, lojistik ve işçilik maliyetleri; ve satış ve pazarlama olarak sıraladı. Farley, yeni bağlanan otomobilleri, her yıl garanti onarımlarına harcadıkları 5 milyar Dolar’dan çoğunu silmek için bir fırsat görüyor. Ancak bu, Ford’un otomobillerden gelen veri seli için bu yıl sonuna kadar modem sahibi olacak yeni yazılım yetenekleri kiralamasını gerektirecek.

 

Ford’un Umudu Ticari Araçlarda

 

jim farley ford

Ford COO’su Jim Farley

Yeni modeller dışında Farley, önceliklerinden birinin Ford’un tüm araçlarına bağlı modem ekleme arayışına devam etmek olduğunu söyledi. Bağlantının, özellikle ticari araçlarda yeni kar akışlarına ve iş fırsatlarına yol açabileceğine değinen Farley, filo işletmeleri için araçlarını daha iyi korumalarına yardımcı olan telematik hizmetleri uyguladıklarını ve önümüzdeki dönemde bu işin Ford’a önemli bir büyüme fırsatı getireceğini belirtti. Avrupa’da Ford’un kamyon ve kamyonet satışları 2018’e kıyasla 2019’da yüzde 21 arttı. ABD’de filo kamyon ve kamyonet satışları da yüzde 33 arttı. Farley ayrıca Ford’un Team Edison’un Mach-E’yi yoğun bir zaman dilimi altında hızlı bir şekilde geliştirmesinde yaptığı gibi, yeni yöntemlerle düşünmek ve çalışmak için yeni, teknoloji odaklı yetenekler alma ihtiyacını vurguladı. “Yazılım farklı bir iş” diyen Farley; “Ford’da harika insanlarımız var, ama Edison Takımı gibi daha özel ekiplere ihtiyacımız var. Bunun kültürü değiştireceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SUV ve Crossover Satışları Avrupa Pazarında Büyümeye Devam Ediyor