DOLAR

28,9276$% 0.04

EURO

31,3331% -0.06

STERLİN

36,5519£% 0.01

GRAM ALTIN

1.886,54%0,12

ONS

2.026,69%0,03

BİTCOİN

1211239฿%0.7977

ETHEREUM

63748Ξ%-0.92181

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Ford E-Transit Euro NCAP Altın Ödülünü Kazandı

Ford E-Transit Euro NCAP Altın Ödülünü Kazandı

Ford E-Transit Euro NCAP Altın Ödülünü Kazandı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikalarında üretilen Ford’un ilk tam elektrikli ticari modeli Ford E-Transit Euro NCAP Altın Ödülünü Kazandı.

REKLAM

 

Ford E-Transit Euro NCAP Altın Ödülünü Kazandı

 

Ford Otosan tarafından Kocaeli Fabrikaları’nda üretilen Ford’un tam elektrikli1 ilk ticari araç modeli Ford E-Transit, kapsamlı sürücü destek sistemleri paketiyle, bağımsız araç güvenlik değerlendirme kuruluşu Euro NCAP tarafından ticari araçlar alanında Altın Ödül ile ödüllendirildi. Ford, bu yeni ödül ile Ford Transit’in 2020 yılında Euro NCAP’ten aldığı Altın ödülden sonra hem 1 ton hem 2 ton segmentlerinde Altın ödüle sahip ticari van’ları olan tek van üreticisi oldu.

REKLAM

Ford E- Transit’in Testlerde Aldığı Puanlar

Ödülün belirlenmesi sürecinde Ford E-Transit’in, bisikletlilere ve yayalara yaklaşırken otonom acil durum freni, şerit takip teknolojisi, trafik levha tanıma sistemi ve yolcu takip sistemleri gibi çeşitli teknolojiler analiz edildi. Euro NCAP’in uyguladığı simülasyonlarda park halindeki araçlara veya daha yavaş ilerleyen trafiğe yaklaşırken ya da öndeki bir araç ani fren yaptığında sürücü uyarıları ve aktif güvenlik teknolojisi aksiyonları test edildi. Ayrıca yola doğru koşan bir çocuğa, yoldan giden veya geçen3 bisikletlilere ve yayalara verilen tepkiler için de testler yürütüldü.

REKLAM
REKLAM

İleri Çarpışma Uyarısı ve Otonom Acil Frenleme özelliklerinin 10 km/s hızla test edildiği senaryolarda, Duran bir arabaya yaklaşma, yavaş hareket eden bir arabaya yaklaşma, fren yapan bir arabaya yaklaşma ve karşıdan gelen bir arabanın yoluna çıkma senaryolarında Ford E-Transit 30 puan üzerinden 23.6 puan aldı.

Yaya ile ilgili testlerin olduğu senaryolarda ise Ford E- Transit, Yoldan geçen yetişkin yaya, park edilmiş araçların arkasından yola koşan çocuk yaya, yol kenarında yürüyen yetişkin yaya, ayakta duran yayaya doğru geri geri gitme ve minibüsün dönüş yaptığı yoldan geçen yaya senaryolarında ise 10 üzerinden 4.8 puan aldı.

Bisikleti ilgili testlerin olduğu senaryolarda da Ford E- Transit, bisiklete arkadan yaklaşma, bisikletin karşıdan karşıya geçmesi ve kör noktadaki bisiklet senaryolarında 10 üzerinden 4.5 puan aldı.

Ford E-Transit Ford Otosan Tarafından Elektriklendi

Türkiye’nin ve Avrupa’nın ticari araç lideri Ford, dünyanın en çok tercih edilen ticari araç modeli Transit’in ilk tam elektrikli versiyonunun, Avrupa’daki müşteriler için Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nda üretiliyor. 1967’den beri Ford Otosan tarafından üretilen, yıllardır Türkiye ve Avrupa’da en çok tercih edilen ticari araç olma özelliğini gururla taşımaya devam eden Ford Transit’in tam elektrikli versiyonu, Ford’un elektrifikasyon stratejisi kapsamında önemli bir yere sahip bulunuyor. Ford E-Transit’in sunduğu sürücü destek teknolojileri arasında Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımı,2 Trafik Levha Tanıma özellikli Akıllı Adaptif Hız Kontrolü,2 Şerit Takip Uyarılı ve Yardımlı Kör Nokta Bilgi Sistemi,2 Kavşak Yardımı, 360 derece kamera ve Geri Manevra Fren Desteği2 yer alıyor. Bu teknolojiler, Ford’un E-Transitlerin çoğunlukla kullanılacağını öngördüğü kentsel ortamlardaki olası senaryoları temsil ediyor.

 

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayın: Vidyoto

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Ford E-Tourneo Custom 2023