28 Ağustos 2017 08:30:16 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 15:52:36

Fiat 500L Türkiye’de satışa sunuldu

Yenilenen tasarımı, güncellenen teknolojisi ve artan SUV karakteriyle Fiat 500L Türkiye’de satışa sunuldu. 500L 1 benzinli ve 2 dizel motor seçeneği sunuyor.

 

 

Fiat 500L Türkiye’de Satışa Sunuldu

 

1.4 litre benzinli, 1.3 ve 1.6 litre Multijet II dizel motorları ve 1.3 Multijet dizel motorda sunduğu otomatik şanzıman seçeneği Fiat 500L Türkiye’de Satışa Sunuldu. 500L şehiriçi kullanıma yönelik PopStar ve SUV karakterini taşıyan CrossPlus ile 7 koltuklu ve daha uzun karoserli Wagon versiyonu seçenekleri sunuyor. Fiat 500L, 4.24 m uzunluğa, 2.61 m aks mesafesine, 1.78 m genişliğe ve 1.66 cm yüksekliğe sahip. Üçüncü koltuk sırasıyla 7 koltuk konfigürasyonu sunan Wagon versiyonu ise 4.38 m uzunluğunda. Fiat 500L, 5 kişilik oturma pozisyonunda 455 litrelik bagaj hacmi ve koltuklarının ihtiyaca göre ayarlanarak yükleme esnekliği sunarken 500L Wagon ön koltuğun yatırılmasıyla 2,6 metrelik uzunluğa sahip eşyaların yüklenmesine olanak sağlıyor. 

 

 

Versiyonlara Özel Farklı Tasarımlar

 

500L, 10 farklı opak ve metalik renge ek olarak parlak siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı tavan rengi seçeneği ile satılıyor. 500L yeni Okyanus Mavisi, Bakır Turuncusu, Karamel Kahve, Bulut Beyazı, Fırtına Sarısı, Sonsuz Siyah, Duman Grisi, Mistik Grisi, Toskana Yeşili ve Tutku Kırmızısı gibi renk seçeneklerine sahip. 500L’nin şehir kullanımına yönelik versiyonu PopStar, ön yüzdeki beşgen burun formu, bu bölümde yer alan logo taşıyıcı ve ızgara tasarımındaki krom detaylarla 1657 yılındaki ilk versiyona göndermeler yapıyor. 500 Ailesi’nin logosundan esinlenerek tasarlanan LED gündüz sürüş farları da dikkat çekiyor. Arka bölümde ise tamponun gövde rengi tasarımı ve tampondaki krom süs parçaları diğer dikkat çekici unsurlar. Arka sis ve geri vites lambaları da tamponun alt tarafında konumlandırılmış. 500L’nin SUV karakterini barındıran CrossPlus versiyonu, yeni ön ve arka tamponlara, her iki tampon üzerinde yer alan off-road siperliklere, kalın kontürlere sahip radyatör ızgarası ile yeni iki renkli, elmas kesimli 17 inç alaşımlı jantlara sahip. 500L’nin CrossPlus versiyonu yerden 25 mm yüksek ve yeni tampon ve yan korumaları gibi tasarım ayrıntıları ve 4 mevsim lastikler ile SUV karakteri daha fazla ortaya çıkıyor.

 

 

Her versiyonun iç mekanı kendine özgü

 

PopStar versiyonu, gövde rengiyle uyumlu kokpit tasarımı, siyah kumaş koltukları ve kabartma 500 logosuyla genç ve modern bir görünüm sunuyor. Kapı içi kaplamalar yumuşak siyah bir kumaşla kaplanmış kol dayanağı ile güçlendirilirken, gösterge tablosu, kokpit ile otomobilin gövdesine uyacak şekilde beyaz renklendirmeye sahip. 500L PopStar çok fonksiyonlu deri direksiyon, elektrikli ayarlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar, 3.5-inç renkli TFT ekran, Bluetooth ve ses kontrollü Uconnect radyo, 60/40 oranında katlanabilen arka koltuk ve LED gündüz farları da dahil olmak üzere birçok özelliği standart olarak sunuyor. CrossPlus versiyonu ise 7 inç’lik yüksek çözünürlüklü ekrana sahip U-Connect bilgi-eğlence sistemi, Apple Car Play desteği, deri/kumaş kombine koltuklar ve kabartmalı 500 logo ve titanyum vinil konsol kaplamaya sahip. Wagon versiyonu da standart olarak sunulan 7 inçlik yüksek çözünürlüklü ekrana sahip U-Connect bilgi-eğlence sistemi, Apple Car Play desteği gibi güncel teknolojilere sahipken iç mekanında özel titanyum vinil kaplamalı kokpitin yanında, elmas biçimindeki çift dikişlerle kaplanmış kumaş koltuk seçeneği sunuyor.

 

 

Yılda 3 bin 500 Adetlik Satış Hedefi

 

Fiat 500L’nin İzmir’de gerçekleşen lansman toplantısında konuşan Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, müşteri beklentilerinin değişimi ile SUV tercih edenlerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek “Yenilenen 500L hem aile otomobili hem de SUV özelliklerini bir arada bulundurmasıyla rakiplerinden ayrışıyor. Ülkemizde bugüne kadar yaklaşık 10 bin satış adedine ulaşan Fiat 500L, dünya genelinde de 400 bin adedi geçen bir satış başarısı yakaladı. Avrupa ve Türkiye’de segmentinin lideri 500L, yenilenen yüzüyle Fiat markasına güç katacaktır. Fiat 500, yenilenen 500L ve her geçen gün pazardaki varlığını güçlendiren 500X modellerimizden oluşan Fiat 500 Ailesi’yle daha çok otomobilsevere seslenebilmeyi hedefliyoruz. 500 Ailesi içinde en çok satan model unvanına sahip 500L’nin yollara çıkmasıyla birlikte, model ailesi toplamında yılda 3 bin 500 adetlik bir satış rakamına ulaşacağımızı öngörüyoruz” açıklamasında bulundu. Fiat 500L’nin ürün özelliklerini aktaran Fiat Otomobil Pazarlama Müdürü Berk Arı ise Fiat tasarım ekibinin model üzerinde çalışırken ailedeki tüm modellerin benzerliğini kuvvetlendirmeyi hedeflediğine dikkat çekti. Berk Arı, Yeni 500L’nin daha ilk görüşte 500 Ailesi’nin bir mensubu olduğu hissi verdiğini, özellikle dış tasarımda, 1950’lerin başlangıcından bu yana ikonikleşen modelin geçmişini anımsatan ayırıcı unsurlar yer aldığını belirtti.

 

Yeni Fiat 500L Fiyatları

 

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak