DOLAR

28,9176$% 0

EURO

31,3046% -0.15

STERLİN

36,5093£% -0.1

GRAM ALTIN

1.876,53%-0,41

ONS

2.016,70%-0,46

BİTCOİN

1219815฿%1.56114

ETHEREUM

64058Ξ%-0.33636

a

DFSK Türkiye’yi Üretim Üssü Yapacak

DFSK Türkiye’yi Üretim Üssü Yapacak
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Türkiye pazarının kendileri için hayati önem taşıyan stratejik bir pazar olduğunu açıklayan DFSK Türkiye’yi Üretim Üssü Yapacak.

REKLAM

 

DFSK Türkiye’yi Üretim Üssü Yapacak

 

SHS Filo distribütörlüğünde Türkiye satışlarına yeniden başlayan, Dongfeng Motor Corporation’a bağlı olarak faaliyet gösteren  DFSK, Türkiye otomobil pazarını kendileri için hayati önem taşıyan stratejik bir pazar olarak görüyor. Türkiye’yi Avrupa’nın merkezi olarak konumlandırmayı hedeflediklerini söyleyen DFSK Genel Müdür Yardımcısı Du Xianjun, Avrupa bölgesinde bir üretim üssü kurayı hedeflediklerini, Türkiye’nin en önemli aday ülkeler arasında öne çıktığını açıkladı.

REKLAM

2005 yılından itibaren DFSK mini ticari araçların toplu ihracata başladığını belirten Xianjun “DFSK 2007 yılında AB sertifikası alarak AB sertifikasyonunu geçen ve Avrupa pazarına toplu ihracat yapan ilk Çinli otomotiv markalarından biri oldu. DFSK olarak iş ortaklarımızla yakın iş birliğine büyük önem veriyoruz. Müşterilerimize en iyi otomobil satın alma deneyimini yaşamalarını sağlamak için profesyonel eğitim ve satış sonrası hizmet de sağlıyoruz. Yerel ortaklarımızla stratejik ortaklığımızı derinleştirmeyi ve Türkiye pazarına çok daha çeşitli ürünler getirmeyi, müşteri ihtiyaçlarını karşılamayı ve karşılıklı başarıya ulaşmayı umuyoruz” dedi.

REKLAM
REKLAM

“Bayi ve Servis Ağımızı Genişleteceğiz” 

DFSK’nın “Değişimi Fark et Sıra dışı Kal” sloganıyla Türkiye pazarına girişi nedeniyle düzenlenen lansman toplantısında konuşan DFSK Türkiye CEO’su Hakan Şahsuvaroğlu, dayanıklılık, verimlilik ve ulaşılabilir fiyat avantajıyla binek otomobil ve hafif ticari araç segmentlerindeki rekabete farklılık getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Türkiye pazarına 2 benzinli SUV, 2 benzinli ticari ve 2 elektrikli ticari araçtan oluşan toplamda 6 modelle giriş yaptıklarını da söyleyen Şahsuvaroğlu, “Bayi yapılanma çalışmalarımız da sürüyor. Yoğun bir talep alıyoruz. İlk etapta, İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Denizli ve Diyarbakır’da olmak üzere 7 yetkili satıcı ve 21 servis noktası ile start veriyoruz. 2024 yılında bayi sayımızı 12’ye, servis noktamızı da 40’a çıkaracağız” diye konuştu.

“En üst seviyede müşteri memnuniyeti ve yüzde 100 yedek parça bulunurluğu sunmayı hedefliyoruz”

DFSK’nın bağlı olduğu Dongfeng Motor Corporation’ın yaklaşık 30 milyar Avro değerinde toplam varlığa ve 176 bin çalışana sahip olduğunu da söyleyen Şahsuvaroğlu şöyle konuştu: “Binek otomobiller, ticari araçlar, yeni enerji araçları, motorlar, otomotiv bileşenleri ve otomotiv sektöründeki yatay operasyonlar gerçekleştiren Dongfeng Motor’un yıllık iş ölçeği 3 milyon 800 bin aracı aşmaktadır. Grubun en önemli parçalarından biri olan DFSK ise global olarak bugüne kadar 5 milyondan fazla satış adedine ulaşmıştır.

En üst seviyede müşteri memnuniyeti ve yüzde 100 yedek parça bulunurluğu sunmayı hedefliyoruz. Geçmişte yaptığımız işlerden dolayı biz müşterinin ne beklediğini, bu işin hassasiyet içeren noktalarını çok iyi biliyoruz. Kısaca söylemek gerekirse 360 derecelik bir planlama yapmış durumdayız. Bunun yanında elektrikli araçlarımız için konusunda uzman bir ekip getirerek ilk etapta altı ay kendi ekiplerimizi yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’de bütün servislerimiz bu eğitimleri alacaklar. Ayrıca binek araçlarımızda 7 Yıl / 150.000 km olacak şekilde garanti sunuyor olacağız.”

“Hedefimiz elektrikli ticari araç sektöründe liderliğe ulaşmak” 

DFSK Türkiye’nin binek araçlarda giriş modellerinin C SUV segmentinde konumlanan Fengon 500 ve Fengon 5 olduğunu söyleyen DFSK Türkiye Genel Müdürü Yunus Şahsuvaroğlu da “Fengon 500, diğer tüm modellerimiz gibi zengin donanımı, farklı tasarımı ve işçilik kalitesiyle öne çıkacak. Binek ürün gamımızın ikinci modeli ise, tasarımıyla ilk bakışta etkileyici olan Fengon 5 olacak. Binek araçların yanı sıra ticari araç segmentinde de çok iddialıyız. Ticari araçlarda iddiamızı gerçeğe dönüştürerek iki elektrikli ve iki 1.5 litre benzinli ticari aracımızı da pazara sunacağız.

Türkiye pazarında özellikle elektrikli ticari araçlarımızın neredeyse hiçbir rakibi olmadığını belirtmek isterim. Sektörde liderliğe ulaşma hedefimiz doğrultusunda, bu segmentteki varlığımızı genişletmeyi ve ayrıca servis ağımızı da geliştirmeyi planlıyoruz. Bunun yanında DFSK’nın Türkiye’de üretim tesisi kurması için gerekli altyapıyı oluşturacak adımlar atacağız. Türkiye Çinliler için kültürel ve yapısal olarak bulunmaz fırsatlar sunuyor. Ayrıca Türkiye’nin sağladığı yatırım imkanlarından dolayı da Çinli üreticiler ülkemize diğer ülkelere nazaran çok daha sıcak bakıyorlar” diye konuştu.

Hedef 5 Bin Adet

DFSK 1

Şahsuvaroğlu şunları söyledi: “Türkiye pazarına sunduğumuz benzinli ve elektrikli ticari araçlarımız ile de çevreci ve ekonomik bir çözüm sunarak müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik önemli bir adım olacak. Türkiye’de lansmanla birlikte 290 kilometre civarında menzil sunan tek kabin tam elektrikli EC31 pick-up modelini Türkiye’deki tek elektrikli kamyonet olarak sunacağız. Bununla birlikte yeni nesil taşıma aracı olarak ise 300 kilometre civarında menzil sunan EC35 elektrikli van modelimiz de büyük ilgi görecek.

Elektrikli modellimizde 5 yıl 120 bin kilometre garantinin yanı sıra yine 5 yıl 120 bin km de batarya garantisi sağlıyoruz. Bununla birlikte 2024 yılında da model atağımız devam edecek. Kademeli olarak yeni modellerimizi getirerek ürün yelpazemizi genişleteceğiz. Ayrıca SUV Fengon 600 ile plug-in hibrit teknolojisine sahip E5 SUV modellerimiz de sunacağımız yeniliklerden olacak. Bu lansmanla birlikte ve mevcut modellere yeni modellerin katılması ile ilk etapta 2024 yılı sonuna kadar Türkiye geneli satış hedefimizi yüzde 75’i binek, yüzde 25’i de hafif ticari olmak üzere 5 bin adet olarak belirledik.”

DFSK Türkiye’yi Üretim Üssü Yapacak

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayın: Vidyoto

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Peugeot 308 GT Sürüş İzlenimi