15 Mayıs 2019 11:08:16 | Son Güncelleme: 15 Mayıs 2019 11:08:16

Daimler Üretim Maliyetlerini Düşürmek İçin Daha Fazla İttifaka Yönelecek

Kamyon, otobüs ve binek araçlarda Renault, Nissan ve BMW ile ittifaklar kuran Daimler Üretim Maliyetlerini Düşürmek İçin Daha Fazla İttifaka Yönelecek.

 

 

Daimler Üretim Maliyetlerini Düşürmek İçin Daha Fazla İttifaka Yönelecek

 

Mercedes-Benz ürünlerinin, geliştirilme ve parça tedariki süreçlerindeki maliyetlerini düşürmek için ittifaklara daha fazla yöneleceklerini söyleyen Daimler AG’nin yeni CEO’su Ola Källenius, “Araç mimarilerinin maliyeti üzerinde çalışmamız gerekiyor. Şimdi bulunduğumuz yerden 2025 yılına kadar maliyet açısından önemli bir adım atmamız gerekiyor. Bu nedenle işbirliklerimizin yoğunluğu artacak. İttifaklar sadece diğer otomobil üreticileri ve tedarikçilerle değil, aynı zamanda teknoloji şirketleriyle de olacak” dedi.

 

20 yılda karbon nötr binek araç filosuna sahip olmak istiyor

 

Elektrikli otomobilin maliyetinin içten yanmalı motorlara kıyasla  daha fazla olduğunu ve bunu azaltmak için çok çalıştıklarını söyleyen Källenius, elektrikli otomobil akülerinde kullanılan pahalı hammaddelerin kullanımını azaltmaya da çalıştıklarını, özellikle kobalt kullanımını azaltmak istediklerini açıkladı. Källenius, elektrikli otomobil üreten markaların akülerde eşit miktarda nikel kobalt ve manganez kullanarak elektrikli otomobillerin menzilini artırmaya çalıştıklarını belirterek, “Daimler elektrikli otomobil akülerinde eşit miktarda nikel, kobalt ve manganez kullanımında 8: 1: 1’lik yeni bir orana geçti. Hatta bazı tedarikçiler 9:05:05 oranı hakkında bile konuşuyorlar. Mercedes-Benz ile önümüzdeki 20 yılda karbon nötr binek araç filosuna sahip olmak istiyoruz. Yeni araba satışlarımızın en az yarısını 2030 yılına kadar elektrikli ve hibrit otomobil olmasını ve 2022 yılına kadar karbon nötr üretim sürecine başlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

escort ankara