DOLAR

32,8587$% -0.02

EURO

35,6759% -0.08

STERLİN

42,4423£% -0.03

GRAM ALTIN

2.543,97%-0,03

ONS

2.409,68%0,02

BİST100

11.089,53%-0,74

BİTCOİN

2165243฿%-2.85647

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Daimler Kamyon Grubu Piyasaya Otonom Kamyonlar Sürecek

Daimler Kamyon Grubu Piyasaya Otonom Kamyonlar Sürecek

Daimler Kamyon Grubu Piyasaya Otonom Kamyonlar Sürecek
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

500 milyon Avro’yu aşan yatırımla devreye alınan yeni yapılanma aracılığıyla 10 Yıl İçinde Daimler Kamyon Grubu Piyasaya Otonom Kamyonlar Sürecek.

 

otonom kamyon

 

Daimler Kamyon Grubu Piyasaya Otonom Kamyonlar Sürecek

 

Daimler Kamyon Grubu, otonom sürüşe sahip kamyonlarına yönelik küresel uzmanlık ve faaliyetlerini 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle “Otonom Teknoloji Grubu” adını verdiği küresel yapılanmada bir araya getirdi. Yeni birimin ana görevlerini; ileri düzeyde otonom kamyonların (SAE seviye 4) seri üretimine yönelik gerekli araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütmek, operasyon altyapısı ve ağını koordine etmek, otonom sürüşe ilişkin genel stratejinin yol haritasını oluşturmak ve uygulamak oluşturuyor. Yeni kurulan Otonom Teknoloji Grubu aracılığıyla, Daimler Kamyon Grubu’nun 10 yıl içinde ileri düzeyde otonom kamyonları (SAE seviye 4) kullanıma sunma hedefinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bunu başarmak için Daimler Kamyon Grubu, Las Vegas’ta gerçekleşen 2019 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), 500 milyon avroyu aşan yatırımını açıkladı. Ayrıca Blacksburg – A.B.D. merkezli Torc Robotics şirketi, yeni kurulan Otonom Teknoloji Grubu’nun bir parçası olacak.

 

Otonom Sürüş İçin Öncelikli Pazar: ABD

 

peter vaughan schmidt

Peter Vaughan Schmidt

Daimler Kamyon Grubu Strateji Birimi’nin Başkanı olan Peter Vaughan Schmidt, küresel ve departmanlar arası bu yeni organizasyona 1 Haziran 2019’dan itibaren liderlik etmeye başladı. Peter Vaughan Schmidt: “Otonom Teknoloji Grubu ile küresel uzmanlarımızı ve onların engin bilgilerini otonom taşımacılık ile harmanlıyoruz. İlk aşamada, tanımlanmış alanlarda ve ABD’de tanımlanmış merkezler arasında yüksek düzeyde otonom sürüş senaryolarına odaklanacağız. Bunu yaparken, işleri otonom sürüş uygulamamıza uygun olan müşterilerimizle yakın temas halinde çalışacağız. Sadece ilgili teknolojiyi geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda gerekli operasyon altyapısını ve ağını da kuracağız” dedi.

 

Yeni Birimin Ana faaliyet Alanları

 

İleri otonom sürüş için yazılım geliştirme, Otonom Teknoloji Grubu’nun temel faaliyetlerinden biri olacak. Sorumluluklarından bir diğeri ise “Araç Projesi” olacak: İlgili ekip; araç sistemlerinden ve yoldayken en yüksek güvenliği temin edecek şekilde profesyonel bir sürücünün rolünü üstlenen şasi geliştirmesinden de sorumlu olacak. Grup ayrıca, ileri otonom sürüşe sahip kamyonların çok hassas bir harita ile birlikte kendi yönünü bulmasını sağlayan kamera, lidar ve radardan oluşan otomatik sürüş sensör kitinin entegrasyonuyla ilgilenecek. Otonom Teknoloji Grubu tarafından gerçekleştirilecek diğer önemli bir faaliyet olan işletme altyapısı ve ağının kurulması süreci de bir ana araç kontrol merkezi ile birlikte lojistik merkezlerindeki ilave istasyonları kapsayacak.

 

Daimler Kamyonlarında Var Olan Seviye 2 Otonom Sürüş

 

Aktif Sürüş Asistanı (Mercedes-Benz Actros, FUSO Super Great) ve Detroit 5.0 ile Aktif Şerit Takip Asistanı’na (Freightliner Cascadia) sahip Daimler Kamyon Grubu, yarı otonom sürüş özelliklerini (Seviye 2) seri üretime alan ilk üretici oldu. Yeni sistem bağımsız olarak fren yapabiliyor, aracı hızlandırabiliyor ve yön verebiliyor. Yalnızca belirli bir hızın üzerinde çalışan sistemlerin aksine, Aktif Sürüş Asistanı / Detroit Assurance 5.0 sürücü için tüm hız aralıklarında yarı otonom sürüşü mümkün kılıyor, bu da seri üretim kamyonlarda görülen bir başka ilk olma özelliğini taşıyor. Ticari araçlarda Seviye 4, güvenliği ve aynı zamanda verimlilikle üretkenliği de artırmak açısından Seviye 2’den hemen sonra gelen adımı ifade ediyor.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bugüne Kadar Hiç Duymadığınız 6 Rus Otomobili