DOLAR

18,8337$% 0.02

EURO

20,2857% 0.5

STERLİN

22,8834£% 0.64

GRAM ALTIN

1.139,16%0,37

ONS

1.881,56%0,33

BİTCOİN

427857฿%-2.0122

ETHEREUM

30773Ξ%-2.44668

a
REKLAM

Dacia Yeni SUV Modelinin İlk Gösterimini Yaptı

Dacia Yeni SUV Modelinin İlk Gösterimini Yaptı
0

BEĞENDİM

REKLAM

 

Dacia-Lada iş biriminin Dacia tarzına sadık kalınarak geliştirdiği Bigster Concept ile Dacia Yeni SUV Modelinin İlk Gösterimini Yaptı.

 

dacia bigster concept 1

 

Dacia Yeni SUV Modelinin İlk Gösterimini Yaptı

 

Renault Grubu tarafından açıklanan Renaulution stratejisi kapsamında Dacia da önümüzdeki 5 yıl için hazırladığı planını duyurdu. Açıklanan plan kapsamında en dikkat çekici gelişme ise oluşturulan Dacia-Lada iş biriminin tarafından geliştirilecek olan Bigster Consept oldu. Dacia’ya C segmentinde yeni ufuklar açmayı hedefleyen Bigster Consept, Dacia tarzına sadık kalınarak geliştirildi. Geniş iç hacim, dayanıklılık ve her türlü yol tipinde kullanım sunacak olan, 4,6 metrelik uzunluğa sahip Bigstar Consept, Dacia’nın erişilebilir SUV segmenti modeli olmayı hedefliyor. Bigster Concept’te tüm dış koruyucu panellerinde geri dönüşümlü plastikler kullanılan Bigster Concept, hem alternatif enerji hem de hibrit motorlarla sunulacak.

 

“Bigster Consept, markanın geçirdiği evrimi özetliyor”

 

Dacia ve Lada markalarının CEO’su Denis Le Vot, “Dacia markası, tüketicilere güvenilir, özgün ve en iyi fiyat-performans oranına sahip araçları sunmaya devam edecek. Dacia-Lada iş biriminin oluşturulması sayesinde, üretimde CMF-B platformundan yararlanarak verimliliğimizi daha üst noktalara taşırken, ürünün rekabet gücünü, kalitesini ve çekiciliğini daha da artıracağız. Bigster Concept’in öncülüğünde marka algımızı daha da yukarıya taşımak için ihtiyaç duyduğumuz her şeye sahip olacağız” dedi. Dacia Tasarım Direktörü Alejandro Mesonero-Romanos da, “Bigster Consept, markanın geçirdiği evrimi özetliyor: Çekici, modern dokunuşlar ve ‘outdoor’ ruhu. Dacia olarak, erişilebilirliğin hiçbir şekilde çekicilik ile zıt kavramlar olmadığına inanıyoruz ve Bigster Concept bunun en net kanıtı” dedi.

 

Dacia’nın 5 Yıllık Planı

 

Dacia, açıklanan 5 yıllık plan doğrultusunda Avrupa pazarındaki konumunu güçlendirmek, tüketicilerin ve değişim içindeki sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için sahip olduğu şu kozları kullanmayı hedefliyor:

 

  • Ürün geliştirme maliyeti konusunda Renault Grubu’nun tecrübesinden ve bilgi birikiminden faydalanan akıllı bir yaklaşım.

 

  • Sinerjiyi artıracak ve gelişme sağlayacak teknolojik desteğe sahip Dacia & Lada iş birimi

 

  • Dacia ve Lada’ya 4 platformdan 1 platforma, 18 şasi tipinden 11 şasi tipine geçme imkânı sağlayan fiyat-performans oranı yüksek yeni CMF-B üretim platformu.

 

  • Değişen regülasyonlara ve araç kullanım alışkanlıklarına uyum sağlayan, aynı zamanda alternatif enerji ve hibrit motor üretimine olanak sağlayan esnek CMF-B platformu.

 

  • 2021 yılında lanse edilecek olan yeni Sandero ve Sandero Stepway’in yanı sıra, Avrupa’nın en erişilebilir elektrikli aracı Dacia Spring ve 2025’e kadar gelmesi planlanan 3 yeni model ile rekabetçi bir ürün gamı.
    Bigster Concept’in de desteğiyle C segmentinde daha iddialı bir konum.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye Otomobil Pazarında 2020 Satış Lideri Belli Oldu