DOLAR

28,9208$% 0.08

EURO

31,4850% -0.1

STERLİN

36,7790£% 0.63

GRAM ALTIN

1.924,02%1,84

ONS

2.070,76%1,71

BİTCOİN

1121909฿%1.80189

ETHEREUM

60594Ξ%0.21185

a

Dacia 3 Yeni Kompakt SUV Model Üretecek

Dacia 3 Yeni Kompakt SUV Model Üretecek
1

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Yükselen otomobil fiyatlarının Bigster SUV gibi yeni modeller üretmesinin yolunu açtığını düşünen Dacia 3 Yeni Kompakt SUV Model Üretecek.

REKLAM

 

Dacia 3 Yeni Kompakt SUV Model Üretecek

 

Avrupa otomobil pazarında rekor pazar payı elde eden Dacia, artan otomobil fiyatlarının, kompakt SUV segmente yönelik yeni otomobiller geliştirmek için bir fırsat olduğunu düşünüyor. Renault Group’un ulaşılabilir fiyatlı otomobiller üreten markası Dacia, küresel satışlarını 2021 yılına kıyasla 2022 yılında yüzde 6.8 artarak 573 bin 800 adede yükseltti. Dacia’nın ana pazarı olan Avrupa’daki satışlar yüzde 16 artarak, Dacia’yı bölgenin en hızlı büyüyen markalarından biri haline getirdi. AB ülkelerindeki pazar payı yüzde 4,2 olan ve Renault’nun 1990’ların sonunda satın alınan marka için en yüksek seviyeye ulaş Dacia için bir önceki en yüksek seviye, küresel satışların yaklaşık 735 bin olduğu 2019’da yüzde 3,7 idi.

REKLAM
REKLAM

Dacia Satış ve Pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Xavier Martinet, “Coğrafi olarak büyümek gibi bir hedefimiz yok. Asıl Büyük hedef pazarımız, Avrupa’daki C (kompakt) SUV segmentidir” dedi. Martinet, AB bölgesinde artan güvenlik ve çevre temizliği düzenlemelerinin, Avrupa’nın en büyük kar potansiyeline sahip olduğunu söylediği kompakt SUV segmentinde önemli bir fiyat artışı anlamına geleceğini söyledi.

REKLAM
REKLAM

Birkaç yıl önce, ana akım kompakt SUV’lerin çoğunun yaklaşık Avrupa’da 25 bin Euro’ya mal olduğunu, ancak gelecek Euro 7 kirlilik düzenlemeleri ve GSR2 güvenlik kurallarıyla birlikte, C SUV fiyatlarının 30 bin Euro’ya ve hatta 40 bin Euro’ya çıkacağını söyleyen Martinet; “Duster küçük SUV, Spring akülü elektrikli mini otomobil ve Sandero küçük otomobil gibi Dacia modelleri, rekabetlerini binlerce Euro azalttı. Dacia, Romanya ve Fas’taki fabrikalarında kullanıma hazır Renault teknolojisi ile düşük işçilik maliyetlerini birleştiren tasarımdan maliyete yaklaşımıyla rakipsiz ve paranın tam karşılığını sunuyor” diye konuştu.

Dacia modellerinin taban fiyatları çok düşük olduğunu –Sandero bazı pazarlarda yaklaşık 11 bin Euro’dan başlıyor– müşterilerin çoğu daha yüksek donanım seviyelerini tercih ettiğini, yine de Renault Group CEO’su Luca de Meo’nun onayladığı yaklaşık yüzde 10’luk kar marjına ulaşıldığını ifade eden Martinet, 2030 için yüzde 15’lik kar marj hedeflediklerini açıkladı.

AB’deki yasal düzenlemeler ve artan enflasyon nedeniyle otomobil fiyatlarının artacağını, bazı kompakt SUV alıcıların yüksek fiyatlı otomobiil almayacağını belirten Martinet şunları söyledi: ” Dacia 2027 veya 2028 yılına kadar 2 yeni modeli daha kompakt SUV segmentine sokacak ve müşteriler bu segmentteki tekliflerimize göz atacak. Bu segment Dacia’nın var olduğu yer. Otomobil için daha fazla ödeme yapmak istemeyen kişiler ile eski müşterilerimizi de yeniden çekmeyi başaracağız.”

 

Dacia 3 Yeni Kompakt SUV Model Üretecek

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Renault Elektrikli Modelleri Satışları Büyüyor