DOLAR

28,9213$% 0.01

EURO

31,3293% -0.07

STERLİN

36,5258£% -0.06

GRAM ALTIN

1.881,68%-0,13

ONS

2.018,66%-0,36

BİTCOİN

1217679฿%1.23615

ETHEREUM

64000Ξ%-0.42336

a
  • Vidyoto
  • Citroen
  • Citroen Elektrikli Mobilite modeli Ami Türkiye’de

Citroen Elektrikli Mobilite modeli Ami Türkiye’de

Citroen Elektrikli Mobilite modeli Ami Türkiye’de
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

Fransızca’da ‘arkadaş’ anlamına gelen sözcükten esinlenerek üretilen Citroen Elektrikli Mobilite modeli Ami Türkiye’de satışa sunuldu.

 

Citroen Ami 1

REKLAM

 

REKLAM
REKLAM

Citroen Elektrikli Mobilite modeli Ami Türkiye’de

 

İlk kez Mart 2019’da Cenevre Otomobil Fuarında Ami One Concept olarak tanıtılan ve 2020 yılında tamamen elektrikli olarak seri üretime geçen Citroen Ami Türkiye’de perakende müşterilere satılmaya başladı. Aralık 2021 yılı sonundan bu yana önce kurumsal firmalara satışı başlayan, bu dönemde 150 adetlik bir satışı gerçekleşen Citroen Ami, bir otomobil değil. Tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabilen Citroen Ami, 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon bataryaya sahip ve 220 Volt standart prizde üç saat tam şarj oluyor. 2,41 metre uzunluk, 1,39 metre genişlik ve 1,52 metre yükseklik boyutlarına sahip olan Citroen Ami, şehir içi kullanımda scooter, bisiklet veya toplu taşıma gibi ulaşım araçlarına makul maliyetli bir çözüm olmayı hedefliyor. Ami, Türkiye yollarına 219 bin TL’lik fiyatla çıktı. 

 

“Müşteriler online satın alacak, aracı evine teslim edilecek”

 

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Kentsel ve kent çevresine yönelik tamamen elektrikli ulaşım aracı Ami sadece ulaşımı değil, hayatı her anlamda kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda müşterilerin çevrimiçi yolculuğunun bir parçasını oluşturuyor. Sadece sürüş özellikleriyle değil, hayatı her anlamda daha akıcı ve daha pratik kılmayı hedefleyen Ami, dijital dünya üzerinden; araç paylaşımı, farklı sürelerde kiralama veya satın alma olsun çeşitli formüllerle kullanıcıların ulaşıma erişimlerini kolaylaştırıyor. O yüzden iş yapış tarzımızı da biraz değiştirdik, iş yapış tarzımızda güncelleme yapmak istedik. Ami’yi müşterimize online bir yolculuk ile sunmaya hazırlanıyoruz. 2021 Aralık ayından bu yana 400 adet kurumsal satış gerçekleştirdik. Perakendede ise hali hazırda 300’den fazla müşteri aracı almak için ön talep oluşturdu. Bu sene içerisinde tedariğe bağlı olarak parekende kanalında 500 adet civarında satış öngörüyoruz. Online kanallar üzerinden satışını gerçekleştirdiğimiz yüzde 100 elektrikli mobilite çözümümüz Ami’nin, ilk yılında önemli bir başarı elde ederek yaklaşık 1000 adet seviyelerinde toplam satışa ulaşmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

16 yaştan itibaren herkes için mobilite

 

Eğlenceli etkinlikler için gençler, kısa geziler için genç yetişkinler veya her yaştan hareketli bir hayatı olanlar tarafından kullanılabileceğini vurgulayan Selen Alkım, “Citroën Ami’nin en önemli özelliklerinden bir tanesi 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip herkes için uygun bir çözüm olarak öne çıkması. Ami, evden işe günlük gidiş gelişler için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Vites kolu veya debriyaj olmadığından Ami kolay ve pratik bir kullanım sunuyor” dedi.

 

Tek şarj ile 75 kilometre

 

citroen ami 2

 

Citroen Ami, 45 km/saat’e kadar hızlara ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüşün yanı sıra elektromotorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü sunan dört tekerlekli bir bisiklet. Üstelik tamamen elektrikli güç-aktarma organıyla tamamen sessiz bir sürüşe imkan tanıyor. Şehir içinde özgürce ulaşım imkânı sunan Ami tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor. Bu, çoğu çalışanın işe gidip-gelme gereksinimini karşılıyor. 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya araç zeminine gizlenmiş durumda ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile kolaylıkla şarj edilebiliyor. 220 Volt standart prizde tam şarj için 3 saat yeterli oluyor.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Toyota BZ4X Fotoğraf Galerisi