4 Ekim 2018 10:51:51 | Son Güncelleme: 4 Ekim 2018 10:51:51

Bugatti Genişleyen Model Yelpazesine SUV’u da Ekleyebilir

Bugatti Başkanı Stephan Winkelmann 2018 Paris Motor Show’da yaptığı bir röportajda “Bugatti Genişleyen Model Yelpazesine SUV’u da Ekleyebilir” dedi.

 

 

Bugatti Genişleyen Model Yelpazesine SUV’u da Ekleyebilir

 

Bugatti Başkanı Stephan Winkelmann, Bugatti’nin Rolls-Royce ve Bentley gibi model yelpazesini genişletmek için bir SUV üretebileceğini, şasi ve motor varyantlarının yanı sıra isminin de milyarder hedef kitlesine uyan bir SUV olabileceğini söyledi. VW Group’un ultra lüks markası olan Bugatti, şu anda Chiron’un farklı versiyonlarını üretiyor ve 2018 Paris Motor Show’da Avrupa’da 5.9 milyon Dolar’lık fiyatla satışa sunulan Divo’yu tanıttı. Divo’nun 1500 HP gücündeki motora sahip olduğu Winkelmann, “Marka daha fazlası için hazır. W-16 motor bugün markanın merkezinde yer alıyor ama sonsuza kadar kalmayacak” dedi.

 

Sınırlı çalışma

 

Divo 380 kph (236 mph) hızda üretildi ve üretimi de 40 araçla sınırlandırıldı. Winkelmann, Bugatti’nin yeni modelinin, VW Group’un mühendislik bütçelerine uygun olması gerektiğini belirterek, “Hissedarlarımıza ilgili yatırımı haklı çıkaracak ikna edici bir adım atmamız gerekiyor. Hibrid bir motor “geleceğin bir parçası olabilir – emisyonlar açısından sosyal kabulü göz önünde bulundurursunuz” diye konuştu.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak