2 Haziran 2017 07:29:31 | Son Güncelleme: 2 Haziran 2017 07:29:31

Bridgestone’dan Patlasa da 80 km/s Hızla 80 km Gidebilen Otomobil Lastiği

Brisa, Türkiye pazarına binek araç sahiplerine farklı desenlerde ve 15-18 jant aralığında 19 farklı ebatta patlasa da gidebilen Driveguard serisini sundu.

 

 

Yeni nesil RFT (patlasa da gidebilen) lastik olarak tanımlanan ve TPMS (lastik basınç izleme sistemi) uyumlu her binek aracın lastiği patlasa dahi 80 km’s hızla 80 km gitmesini sağlayan Bridgestone Driveguard lastikleri, Brisa’nın 2018’de Aksaray’da açacağı fabrikasında üretilecek. Biridgestone’nun ilk nesil RFT teknolojisinden farklı olarak TPMS (lastik basınç izleme sistemi) olan tüm binek araçlarda kullanılabilen Bridgestone Driveguard, yaz ve kış lastiği olarak kullanmak isteyen binek araç sahiplerine farklı desenlerde ve 15-18 jant aralığında 19 farklı ebatta sunuluyor. Driveguard serisi, patlasa da yol alabilen olarak bilinen RFT teknolojisini üst ve orta segmentte çok geniş bir yelpazedeki binek araç grubuna sunmayı hedefliyor.

 

“Bridgestone Driveguard  inovasyon anlamında çığır açan bir ürün”

Yapılan bir araştırmaya göre, sürücülerin yüzde 40’ı son 4 yılda lastik patlaması veya hasarı yaşadığını belirtirken, bu sorunların yüzde 23’ü gece saatlerinde ve yüzde 50’si şehir merkezlerine uzak yerlerde gerçekleşiyor. Bridgestone Driveguard, sahip olduğu patlasa da gidebilme özelliğiyle sürücülerin yaşadığı bu sorunlara son vermeyi hedefliyor. Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Korhan Korel, “Brisa olarak müşterilerimize odaklanarak, istedikleri ürünlere ve performansa sahip olmaları için geliştirme süreçlerimizi yönetiyoruz. Bridgestone Driveguard ise sunduğu teknoloji ile pazarda yeni bir kategori oluşturarak inovasyon anlamında çığır açan bir ürün. Yeni ürünümüzü binek araç sahiplerine emniyet ve performans sağlama kararlılığımızla pazara sunarken, bu ürüne en uygun koşullar ve esneklikle sahip olmaları için de ürünün yerli üretimi için hazırlıklarımızı yapıyoruz” diye konuşuyor.

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak