20 Mart 2018 17:17:05 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 14:50:35

BMW i. Vizyoner Hareketlilik Sergisi BMW Müzesi’nde

BMW i. Vizyoner Hareketlilik Sergisi BMW Müzesi’nde 23 Mart’tan itibaren açılıyor. BMW i3 ve BMW i8 odaklı sergi, BMW’nin mobilite hizmetlerle trafikteki devrimlerini ön plana çıkarıyor.

 

 

BMW i. Vizyoner Hareketlilik Sergisi BMW Müzesi’nde

 

BMW Müzesi’nde 18 ay boyunca düzenlenecek sergi, vizyoner hareketlilik ve araç kavramlarını sunacak. 30 istasyondan oluşan bir tema parkında elektromobilitenin çeşitliliği, sürdürülebilir malzeme seçimi ve gelecekteki zorluklar ile emisyonsuz hareketlilik anlatılacak. Münih’teki Yaz Olimpiyat Oyunları’nda kullanılan BMW 1602 ile başlayarak bugünkü BMW i markasına kadar gelen süreç bu sergi ile BMW Müzesi’nde tek bir çatı altında birleşiyor.

 

 

Sergi beş platformda BMW i markasının tüm önemli odak noktalarını bilgilendirici bir içerikle aktarıyor. “Mimarlık ve Güç Ünitesi” bölgesinde, ziyaretçilere araç yapımındaki temel yeni yapı olan LifeDrive hücresi tanıtılacak. 360 ° turun ardından BMW i tasarımını sunan ikinci platforma ulaşacak. Sürdürülebilir tasarım konusunun işlendiği bu ikinci platformda tasarım kadar sürüdürülebilir tasarımın da markanın önemli bir felsefesi olduğu anlatılacak. Üçüncü platform ise malzeme platformu. Bu platformda araç yapımı ile bağlantılı olarak zeytin ağacı yaprakları, okaliptüs, kenaf ve PET gibi terimleri hiç duymamış ziyaretçilerin şaşıracağı düşünülüyor. BMW Group’ta gerçekleştirilen çevre koruma önlemleri hakkında bilgiler de bu platformda verilecek. Dördüncü platformda kentsel yaşam ortamında araç paylaşım konseptleri, şarj ağları ve mobilite hizmetleri için uygulama çözümlerini anlatılacak. “Visionary Mobility” başlıklı en son platform, BMW i markasının ve otonom sürüş alanındaki performansının anlatıldığı son platform. Yapay zekanın geldiği noktanın anlatıldığı bu platformda yapay zekaya dönüşümde çalışanların oynadığı role de özel vurgu yapılıyor. BMW Müzesi’nde 23 Mart 2018 tarihinden itibaren düzenlenecek “BMW i. Vizyoner Mobility.” sergisi Eylül 2019’a kadar sürecek.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak