24 Şubat 2018 15:11:49 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 14:50:42

BMW 3 Serisi Artık Üretilmeyecek

Güney Afrika’nın başkenti Pretoria’daki BMW Group Plant Rosslyn’de 1983’ten beri 1 milyondan fazla üretilen BMW 3 Serisi Artık Üretilmeyecek.

 

 

BMW 3 Serisi Artık Üretilmeyecek

Mevcut neslin dörtte birinde bir BMW 3 Serisi Sedanlar, BMW Group Plant Rosslyn’den geliyor. “Fabrika, yıllar boyunca, üretim ve ihracat programımızın gelişimi, sürdürülebilir büyümemizin ve Güney Afrika ekonomisine katkımızın katalizörü oldu” diyor BMW Group Güney Afrika Genel Müdürü Tim Abbott. Önümüzdeki aylarda Plant Rosslyn, BMW X3’ün üretimini başlatacak. Gelecekte, BMW 3 Serisi Sedan, Meksika’daki San Luis Potosí’deki yeni BMW Group fabrikasında üretilecek.

 

BMW Group Plant Rosslyn BMW 3 Serisine veda etti

 

Rosslyn’de üretilen BMW 3 Serisinin her jenerasyonu kendine has bir lakaba sahipti: Örneğin üçüncü kuşak, şık konturları için “Yunus” olarak adlandırıldı. BMW 333i ve 325iS gibi BMW 3 Serisi’nin sınırlı sayıda üretilen modelleri de fabrikadan çıktı. Haziran 2015’te BMW Fabrikası Rosslyn, JD Power 2015 Başlangıç ​​Kalitesi Çalışması’nda (IQS) Platin Tesis Kalite Ödülüne layık görüldü. Bu ödül, Rosslyn Tesisi’ni, İlk Kalite Çalışması 2015’te dünyadaki en iyi tesis yaptı.

 

 

BMW 3 Serisi yerine BMW X3

 

Yeni BMW X3’ün önümüzdeki aylarda üretilmesi ile Plant Rosslyn’de yeni bir dönem başlayacak. Kasım 2015’te BMW Group Güney Afrika, Plant Rosslyn’de toplam 6 milyar RMB yatırım yapacağını duyurarak Güney Afrika’ya olan uzun vadeli taahhüdünü tazelemişti. Yerel otomotiv endüstrisindeki en büyük yatırımlardan birisi olan Plant Rosslyn, yeni BMW X3’ü üretmeye hazırlanıyor. Ekim 2017’de üretim hattı hızını artırmak için Rosslyn üretim tesisine ek bir 160 milyon R50 yatırım yapılmıştı. BMW Fabrikası Rosslyn Direktörü Stefan Hülsenberg: “Tesis, maksimum üretim kapasitesini 76 bin adede çıkardı ve 45 yıllık tarihinde şimdiye kadarki en yüksek hacme ulaştı. Fabrikamızda bir üretim mükemmelliği merkezi kurma planları, şu an tamamlanan tesis tarihindeki en büyük altyapı güncellemesi ve son teknoloji ürünü teknolojilerdeki personel kademeli olarak ilerliyor “dedi.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak