19 Eylül 2019 19:05:06 | Son Güncelleme: 19 Eylül 2019 19:12:11

BMC Yeni Pick-Up Modelinin Özellikleri Belli Oldu

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul’da tanıtılan BMC Yeni Pick-Up Modelinin Özellikleri Belli Oldu.

 

 

BMC Yeni Pick-Up Modelinin Özellikleri Belli Oldu

 

İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST İstanbul), BMC’nin yeni pick-up modeli de sergilendi. 21 Eylül Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST İstanbul’daki BMC standında düzenlenecek organizasyonda ismi açıklanacak olan pick-up için BMC,  hem sivil versiyonunu geliştirmek hem de askeri ihtiyaçları karşılayabilmek için yaklaşık 2 yıldır çalışma gerçekleştirdi. BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, pick-up modelinin önce İçişleri Bakanlığına bağlı güvenlik personelinin meskun mahal ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlandığını, sonrasında ise değişip geliştiğini söyledi.

 

“En az 2 yıl sahalarda hiç sorunsuz kullanılabilecek”

 

BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, BMC pick-up modelinin teknik detayları hakkında şu bilgileri verdi: “Yeni pick-up modelimiz 6 ton ağırlığında ve 5 kişi taşıma kapasiteli. Pick-up’ın kasasında doçka adı verilen makineli tüfek takılabiliyor. Pick-up’ta görev alan 3800 cc’lik motor, 280 HP güç ve 2800 tork değeri sunuyor. BR 7 balistik koruma seviyesindeki BMC pick-up modelimiz, mayına karşı duyarlı ve 3 kilogram TNT’ye dayanıklı. Sonradan zırhlandırma yerine doğrudan zırhlı şekilde üretildi. 2020 Ocak ayının ilk haftasında büyük ihtimalle seri üretime başlayacağız. İlk hedefimiz de İçişleri Bakanlığı, onlara vermeyi düşünüyoruz. Hatta bu araçları Suriye sınırındaki güvenlik tedbirlerinde görme ihtimalimiz de var. BMC pick-up modelimiz en az 2 yıl sahalarda hiç sorunsuz kullanılabilecek.”

 

BMC Pick-UP Fotoğraf Galerisi için görsele tıklayın…

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak