27 Temmuz 2015 16:18:30 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 18:13:24

B Segmenti Honda Jazz ile Yeniden Tanımlanıyor

B Segmenti Honda Jazz ile Yeniden Tanımlanıyor

Honda’nın küçük sınıf temsilcisi Jazz, üçüncü ve yeni nesli ile B segmentinde yeni standartlar belirliyor. Tamamen yenilenen ve Honda’nın global B-Segmenti platformu üzerine yükselen Jazz, bir yandan ileri seviyede iç mekan genişliği ve kullanışlılığı sunarken diğer taraftan ise bünyesinde barındırdığı yeni teknolojilerle güvenlik ve konfor konularında da B segmentine yeni standartlar getiriyor.

27.07.2015

Alışılmış Jazz çizgilerine sadık bir silüet ortaya koyan yeni Honda Jazz, modern ve keskin hatlara kavuştu. Güncel Honda modelleriyle ortak tasarım dilinin kullanıldığı yeni Jazz’ın ön bölümünde de farlar, panjur ve tampon altı ızgarası ve sis farlarını bütünleştiren X Tasarım dili kullanılmış. Yan gövdedeki çift oluklu hat, bünyesinde barındırdığı gölge oyunlarıyla modern ve dinamik bir görünüm ortaya koymanın yanı sıra güçlü bir duruş da sağlıyor. Yeni Honda HR-V’de de kullanılan yeni global B segmenti platformu sayesinde yeni Honda Jazz son derece geniş bir yaşam alanı sunuyor. Yeni global B Segment platform sayesinde yeni Honda Jazz daha hafif, ancak bir o kadar rijit bir yapı ortaya koyuyor. Önde MacPherson bağlantılar ve akada H tipi torsiyon çubukları görev yapıyor. Yeni platformda yakıt deposu ön koltuğun altına yerleştirildiğinden arka koltukların altında ek bir boşluk elde edilmiş. Honda’nın Magic Seats koltukları sayesinde Honda Jazz geniş iç mekanın yanında fonksiyonellik ve kullanışlılık da sunuyor. Bu sayede kargo ve yolcu alanları kullanım amacına göre dönüştürülebiliyor.

Önceki nesle göre yeni Honda Jazz’ın uzunluğu 95 mm ve dingil mesafesi 30 mm artırılmış. Elde edilen boyut artışı, daha geniş bir yaşam alanı sunuyor. Böylece Honda Jazz oldukça cömert ön ile arka koltuk diz, omuz ve baş mesafesi sunuyor. Sadece yaşam alanı değil, Honda Jazz’ın bagaj hacmi de sınıfının en iyi değerini ortaya koyuyor. 354 litrelik (VDA) bagaj arka koltukların katlanmasıyla 884 litreye kadar artıyor. 60:40 oranında iki parça halinde katlanan Magic Seats® koltuklar birçok konfigürasyon imkanı sunuyor.

Geniş cam alanlar sadece daha ferah bir kabin sunakla kalmıyor aynı zamanda sürücüye daha fazla görüş alanı sağlıyor. Giriş seviyesi donanım paketinde sunulan orta konsola entegre 5 inçlik geniş bilgi ekranı okunaklı yapısıyla sürücünün hayatını kolaylaştırırken donanım paketine (Sport ve Executive) bağlı olarak sunulan 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranlı Honda Connect bilgi ve eğlence sistemi kullanıcıya internet erişimi sunuyor. Android altyapısı ile çalışan Honda Conncect arayüzü; MirrorLink, WiFi, Bluetooth, HDMI ve USB gibi teknolojileri kullanarak akıllı telefon veya diğer multimedya cihazları ile senkronize oluyor ve bu cihazlardaki içeriğe Honda Connect üzerinden erişim sağlıyor. Garmin Navigasyon’u da içeren Honda Connect’in akranında ayrıca Honda Jazz’a ait günlük kilometre, yakıt tüketimi veya seyahat süresi gibi bilgileri de sürücüye gösteriyor.

 

Honda Earth Dreams Technology ile geliştirilen yeni 1,3 litrelik i-VTEC benzinli motor, performans ile yakıt verimliliğini aynı potada eritiyor. 6000 d/d’de 102 PS güç üreten motor yeni altı ileri manuel şanzımanla veya opsiyonel olarak CVT otomatik şanzımanla kombine ediliyor.

 

Third generation Honda Jazz redefines the B-segment

The third generation of Honda’s versatile and hugely popular sub-compact hatchback, the all-new 2015 Jazz is destined to redefine the B-segment with added space, versatility, refinement and technology. The all-new Jazz builds on the strong reputation of its highly successful predecessors. The global car, also known as the ‘Fit’ in some markets, has sold over 5 million units worldwide since the first generation model was introduced in 2001 and it is currently being manufactured in seven countries. While the newcomer retains the classic Jazz silhouette, it exhibits distinctive contemporary styling, including a powerful new face and strong character lines. Featuring bold yet sophisticated exterior and interior design, the all-new Jazz is 95 mm longer than its predecessor, with a wheelbase extended by 30 mm. A new platform means that the latest Jazz is proportionally even bigger on the inside than the previous generation model.

Part of Honda’s new global series, the all-new Jazz follows Honda’s ‘man maximum, machine minimum’ design concept. This concept aims to achieve a compact yet highly efficient package through maximising the space for occupants while minimising the space utilised by the car. The four-metre long Jazz employs a centre-mounted fuel tank to allow for class-leading interior space and Honda’s innovative packaging solutions. Honda’s Magic Seats system ensures the interior offers unmatched versatility as well as class-leading space, with a range of configurations for carrying cargo and passengers.

Users also benefit from increased refinement and advanced safety and infotainment technologies, as well as a highly efficient and more dynamic driving experience. High-quality soft-touch materials and thoughtful interior design provide a sophisticated ambience complemented by a seven-inch touchscreen in the centre of the dash, featuring Honda’s new in-car infotainment system, Honda Connect – depending on model. The all-new Jazz will be fitted with a new powerful and efficient 1.3 litre i-VTEC petrol engine from Honda’s Earth Dreams Technology series. A refined ride is allied to more responsive and engaging handling thanks to a new, more rigid and lighter chassis and re-engineered suspension that has been specifically tuned for Europe.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak