DOLAR

28,8999$% -0.01

EURO

31,4266% -0.16

STERLİN

36,6616£% -0.3

GRAM ALTIN

1.923,69%-0,01

ONS

2.066,29%-0,21

BİTCOİN

1208337฿%5.80572

ETHEREUM

64804Ξ%3.82067

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Avrupa’nın En Güvenli Otomobilleri Belli Oldu

Avrupa’nın En Güvenli Otomobilleri Belli Oldu

Avrupa’nın En Güvenli Otomobilleri Belli Oldu
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

Euro NCAP’in kendi kategorilerinde en iyi performansı gösteren araçlar listesine göre Avrupa’nın En Güvenli Otomobilleri Belli Oldu.

 

euro ncap 2021

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM
REKLAM

Avrupa’nın En Güvenli Otomobilleri Belli Oldu

 

Euro NCAP, 2021 yılında toplam 33 yeni otomobilin çarpışma testlerini gerçekleştirdi etti. Bu otomobillerden 22’si en iyi derece olan 5 yıldız derecesini alma başarısını gösterdi. Mercedes-EQ EQS modeli “Executive Car” ve “Pure Electric” kategorilerinde en iyisi otomobil olurken, “Small Off-Road” kategorisinin kazananı, aktif güvenlikte üstün performans sergileyen Nissan Qashqai oldu. “Large-Off Road” kategorisindeki ödül, Skoda’nın ilk tamamen elektrikli SUV’si Enyaq iV’ye verildi. Toyota Yaris Cross “Küçük MPV” kategorisinde zirvedeki yerini alırken ve Skoda Fabia en iyi “Küçük Aile Otomobili” oldu.

 

Mercedes-EQ EQS

 

mercedes eq eqs 2021 ncap

 

EuroNCAP testlerinde 5 yıldız alarak “Executive Car” ve “Pure Electric” kategorilerinde en iyi otomobil olan Mercedes-EQ EQS, Yetişkin Yolcu’da yüzde 96, Çocuk Yolcu’da yüzde 91, Yaya Korumada yüzde 76 ve Güvenlik Yardımcısı Ekipmanlarda yüzde 80 başarı elde etti.

 

Skoda ENYAQ iV

 

skoda eniaq iv 2021 ncap

 

EuroNCAP testlerinde 5 yıldız alarak “Large-Off Road” kategorisinin En İyi Otomobili seçilen Skoda ENYAQ iV, Yetişkin Yolcuda yüzde 94, Çocuk Yolcuda yüzde 89, Yaya Korumada yüzde 71 ve Güvenlik Yardımcısı Ekipmanlarda yüzde 82 başarı elde etti.

 

Skoda Fabia

 

skoda fabia 2021 ncap

 

EuroNCAP testlerinde 5 yıldız alarak Küçük Aile Otomobili segmentinin en iyisi olmayı başaran Skoda Fabia, Yetişkin Yolcuda yüzde 85, Çocuk Yolcuda yüzde 81, Yaya Korumada yüzde 70, Güvenlik Yardımcısı Ekipmanlarda yüzde 71 başarı elde etti.

 

Toyota Yaris Cross

 

toyota yaris cross 2021 ncap

 

EuroNCAP testlerinde 5 yıldız alarak Küçük MPV segmentinin En İyi Otomobili olmayı başaran Toyota Yaris Cross, Yetişkin Yolcuda yüzde 86, Çocuk Yolcuda yüzde 84, Yayada yüzde 78 ve Güvenlik Yardımcısı Ekipmanlarda yüzde 81 başarı elde etti.

 

Nissan Qashqai

 

nissan qashqai 2021 ncap

 

EuroNCAP testerinde 5 yıldız alarak Küçük SUV segmentinin En İyi Otomobili olmayı başaran Nissan Qashqai, Yetişkin Yolcuda yüzde 91, Çocuk Yolcuda yüzde 91, Yaya Korumada yüzde 70, Güvenlik Yardımcısı Ekipmanlarda yüzde 95 başarı elde etti.

EuroNCAP Derecelendirmeyi Nasıl Yapıyor?

 

Euro NCAP, yıl içinde yeterli sayıda aracı test ettiyse, kendi kategorilerinde en iyi performansı gösteren otomobillerin bir listesini yayınlar. Yıldız derecelendirmeleri farklı araç kategorileri arasında doğrudan karşılaştırılamadığından hangi araçların rakiplerinden daha iyi performans gösterdiğini gösteren “Sınıfının En İyisi” karşılaştırması yayınlanır. Her yıldız derecelendirmesinin gereksinimleri her yıl daha da zorlaştığından, “Sınıfının En İyisi” karşılaştırması yalnızca her bir takvim yılı içinde yapılır ve böylece tüm araçlar aynı standartlara göre değerlendirilir. Sınıfının En İyisi’ni tanımlamak amacıyla, değerlendirmenin 4 alanının her birindeki puanların ağırlıklı toplamından bir hesaplama yapılır: Yetişkin Yolcu, Çocuk Yolcu, Yaya ve Güvenlik Yardımı. Bu toplam, araçların karşılaştırılmasında temel olarak kullanılır. Araçlar, yalnızca standart güvenlik ekipmanı derecelendirmelerine göre “Sınıfının En İyisi” olarak nitelendirilirler. İsteğe bağlı ekipmana dayalı ek derecelendirmeler hariç tutulur.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hyundai 2022 Satış Adeti Hedeflerini Açıkladı