13 Şubat 2018 13:52:55 | Son Güncelleme: 13 Şubat 2018 13:52:55

Avrupalı Sürücüler Hala Benzinli ve Dizel Motorlara Olumlu Bakıyor

Mazda tarafından yayınlanan yeni araştırmaya göre,  yüzde 60 oranında Avrupalı Sürücüler Hala Benzinli ve Dizel Motorlara Olumlu Bakıyor.

 

 

Avrupalı Sürücüler Hala Benzinli ve Dizel Motorlara Olumlu Bakıyor

 

Ipsos MORI ile birlikte önemli Avrupa pazarlarında 11 bin kişi ile gerçekleştirilen Mazda Sürücü Yansıması araştırmasına göre, sürücülerin yaklaşık yüzde 60’ı “hala benzinli ve dizel motorlu birçok yenilik ve iyileştirme” olacağına inanıyor. Bu rakam Polonya’da yüzde 65, Almanya, İspanya ve İsveç’te yüzde 60’tan fazla. Avrupa’da elektrikli otomobiller yaygın hale gelse de sürücülerin yüzde 31’i “dizel araçların varlığını sürdüreceğini umuyor.” Polonya’da bu rakam yüzde 58. Sürücülerin ortalama yüzde 33’ü de elektrikli bir otomobil ile “benzinli / dizel bir otomobil tercih edebileceğini belirtmiş. İtalya’da yüzde 54 gibi katılımcı bu görüşü dile getirmiş. Diğer taraftan otonom araçların artan ilerlemesine rağmen, Fransız sürücülerin yalnızca yüzde 33’ü ve Hollandalı sürücülerin de sadece yüzde 25’i gibi kendi kendine giden araçlarının gelmesini memnuniyetle karşılıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Avrupa çapında genç yaş gruplarında kendi kendine çalışan otomobiller için daha fazla destek verildiğine dair hiçbir kanıt yok.

 

“İçten yanmalı motoru mükemmelleştirmeye kararlıyız”

 

Jeff Guyton

Mazda Motor Europe’un Başkanı ve CEO’su Jeff Guyton: “Araştırma bulguları büyüleyici. Uzun süredir devam etmekte olan Drive Together kampanyamızın temelini sürüş keyfi olarak kutlamaktız ve Avrupa sürücüleri içten yanmalı motorlar için uzunca bir yol görüyor. Bu yolun daha iyi bir deneyim olabilmesi için çok çalışıyoruz. Kısa bir süre önce, teknoloji geliştirme için uzun vadeli vizyonumuz olan Sürdürülebilir Zoom-Zoom 2030’u başlattık. İçinde, insanlar, dünya ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmeye yardımcı olmak için sürüş zevkini nasıl kullanmayı planladığımızı ortaya koyduk. Sera gazı emisyonları söz konusu olduğunda, doğru zamanda doğru çözümün gerekli olduğuna inanıyoruz. Bizim için bunun anlamı iyi bir bakış açısı almaktır ve bu nedenle bugünün en akılcı önerisi, her pazarın enerji durumunu ve enerji üretim yöntemlerini dikkate alan içten yanmalı motorların ve elektrikli cihazların bir kombinasyonudur. Bu bağlamda, içten yanmalı motoru mükemmelleştirmeye kararlıyız” dedi.

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak