Audi Yeni 3 Silindirli 1.0 Benzinli Motor Üretimine Macaristan’da Başladı

Audi Yeni 3 Silindirli 1.0 Benzinli Motor Üretimine Macaristan’da Başladı. 86 ve 116 HP güç seçenekli yeni motor Audi A3 ile birlikte Volkswagen Golf, Seat Leon ve Ateca’da da kullanılacak.

 

 

Audi Yeni 3 Silindirli 1.0 Benzinli Motor Üretimine Macaristan’da Başladı

 

AUDI Macaristan Yönetim Kurulu Başkanı Achim Heinfling, “Motor üretim tesisimiz, otomotiv endüstrisindeki yeni trendlere esnek bir şekilde uyum sağlıyor. Alternatif motor teknoloji geliştirirken aynı zamanda içten yanmalı motorlarımızı da sürekli geliştiriyoruz. Yeni üç silindirli motorların seri üretimi ile portföyümüze başka bir verimli ve güçlü motor tipi katıyoruz” dedi. 3 silindirli motor, sahip olduğu partikül filtresi ile benzinli motorlardan gelen partikül emisyonlarını yüzde 90’a kadar azaltıyor. Üç silindirli motor 92 kilogram (202.8 lb ) ağırlığında ve çeşitli Volkswagen Group modellerinde, örneğin Audi A3, Volkswagen Golf, Seat Leon ve Ateca’da da kullanılacak. Audi Macaristan, 3 silindirli motorun üretimi için mekanik süreçleri ve montaj hattını değiştirdi. Çalışanlar artık Audi Grubu’ndaki en esnek motor montaj hattı olan dört farklı motor modelini üretebiliyor. Piyasaya sürülecek olan yeni 3 silindirli motora ek olarak, 1.2 litre, 1.4 litrelik ve 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motorlar da bu montaj hattından çıkacak. Audi Macaristan ayrıca elektrik motorların seri üretimi için hazırlıklara başladı.

 

2019 Audi Q8 SUV Fotoğraf Galerisi için resme tıklayabilirsiniz…

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle