Alfa Romeo Giulia Veloce Şubat’ta Türkiye’de

Paris Motor Show’da tanıtılan Alfa Romeo Giulia Veloce, 2017 Şubat’ta Türkiye’de 2.0 lt turbo benzinli ve 2.2 lt turbo dizel motor seçenekleriyle satılacak.

 

Paris Motor Show'da tanıtılan Alfa Romeo Giulia Veloce, 2017 Şubat'ta Türkiye’de 2.0 lt turbo benzinli ve 2.2 lt turbo dizel motor seçenekleriyle satılacak.

 

 

Yeni Alfa Romeo Giulia’nın Veloce versiyonu, ilk olarak Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenmesinin ardından 2017 Şubat’ta Türkiye’de de satışa sunulacak. Alfa Romeo Giulia Veloce’nin dış tasarımında özel tamponlar ve parlak siyah kapı giydirme gibi tasarım özellikleri ile çift egzoz borulu ve isteğe bağlı 19 alaşımlı jantla birleşen özel arka difüzör gibi çeşitli sportif özellikler ön plana çıkıyor. Aynı sportiflik, yeni siyah deri spor koltuklar, orijinal kavrayış sağlayan direksiyon, gösterge paneli üzerindeki alüminyum gömme parçalar, kapı panelleri ve Xenon farlarla da kendini gösteriyor. Bağımsız Acil Durum Frenine (AEB) sahip İleride Kaza Uyarıcısı (FCW) ve yaya tanıma gibi yeni ve etkin güvenlik sistemleri, Şeritten Çıkma Uyarıcısı (LDW) ve hız sınırlamalı hız kontrolü de Giulia Veloce’nin standart güvenlik donanımlarını oluşturuyor

 

İki yeni motor versiyonu

 

alfa-romeo-giulia-veloce-2

 

 

Alfa Romeo Giulia Veloce, 5250 d/d’da 280 HP güç ve 2250 d/d’da maksimum 400 Nm tork üreten tamamen alüminyumdan yapılmış 4 silindirli 2 litrelik benzinli yeni bir motora sahip. MultiAir elektro-hidrolik valf aktivasyon sistemine ek olarak bu yeni motor, özel bir Turbo sistemi ve 200 bar yüksek basınç sistemine sahip doğrudan enjeksiyonlu bir yapıya sahip. Alfa Romeo Giulia Veloce’de ayrıca 3500 d/d’da maksimum 210 HP güç ve 1750 d/d’da maksimum 470 Nm tork üreten yeni 2.2 litrelik dizel motor da görev yapıyor. Alfa Romeo Giulia’nın 2.2-litre turbo dizel motoru, Alfa Romeo’nun tarihinde tamamen alüminyumdan yapılmış ilk dizel motor olma özelliği taşıyor. Dört sıra silindirli bu motor, 2000 barlık çalışma basıncının yanında MultiJet II teknolojili en son nesil enjeksiyon sistemi ve Enjeksiyon Oranlarının Belirlenmesi (IRS) özelliklerine de sahip Her iki Giulia Veloce modeli de 8 vitesli otomatik şanzımanla donatılmış olarak yollara çıkacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM