9 Ekim 2016 16:07:52 | Son Güncelleme: 9 Ekim 2016 16:11:05

3 litrelik V6 Motorlu Yeni Amarok Satışa Sunuldu

Volkswagen’in pick up modeli Amarok, değişen motoru ve tamamen yenilenen iç tasarımıyla 139 bin 950 TL’ye tüketicilerle buluşuyor.

 

Volkswagen'in pick up modeli Amarok, değişen motoru ve tamamen yenilenen iç tasarımıyla 139 bin 950 TL'ye tüketicilerle buluşuyor.

 

Dış tasarımı, karakterini yansıtıyor

Yeni Amarok’un dış ve iç tasarımı da motorun sunduğu dinamizme uygun olarak geliştirilmiş. Amarok, yeniden tasarlanan ve tüm tampon boyunca uzanan ön ızgarası, krom kaplamalarıyla daha güçlü bir görünüme kavuşmuş. Köşeli olarak yeniden tasarlanan sis farları da daha sert ve dinamik bir ifade kazandırmış.

 

Ne Büyük Değişiklik İç Tasarımda

Amarok’ta ön konsol, hem malzeme kalitesinin yüksekliği hem de fonksiyonel tasarımıyla tamamen yenilenmiş. Geniş görüş açısı ve yüksek malzeme kalitesi ile ile sınıfının standartlarının üzerinde bir şıklık sunan ön konsol, bilgi ve eğlence sistemi “Composition Media” ile kullanım kolaylığı sağlıyor. 6.33 inç dokunmatik ekrana sahip olan yeni radyo, USB, AUX-in ve SD kart girişi, CD çalar ve bluetooth gibi pek çok kaynaktan müzik dinleme imkanı sunuyor. Akıllı telefonların araçtaki radyo-eğlence sistemleri ile entegrasyonunu sağlayan “App Connect” sayesinde, telefondaki uygulamalar radyo ekranından kontrol edilebiliyor. “Elektronik ses güçlendirici”, sürücünün ön konsolda yer alan mikrofonla arka koltuktaki yolcularla yüksek hızlarda bile rahat konuşmasını sağlıyor. “Sesli Kontrol” özelliği sayesinde ise telefon arama komutları sesli olarak kontrol ediliyor.

 

amarok_7

 

 Güvenlik Üst Düzeyde

Yeni Amarok V6 modelinde bulunan ön aksta 17 inç, arka aksta da 16 inç çapındaki fren diskleri, aracın daha iyi frenlemesine ve yüklü olduğu hallerde bile daha kısa fren mesafesine sahip olmasını sağlıyor. Standart olarak sunulan “İkincil Çarpışma Önleme Asistanı” olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

 

Yüksek Performans Düşük Yakıt Tüketimi ve Yüksek Çekiş Gücü

Amarok’un Türkiye pazarında kendi segmentinde ilk olan 3 litre hacimli turbo dizel V6 motor 224 HP güç üretirken 550 Nm tork sağlıyor. V6 motor, araca hem asfalt hem de off-road koşullarında yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü kazandırıyor. Yeni Amarok’ta sunulan otomatik şanzıman, yüksek hızlarda ekonomi sağlayan 8. vitesi sayesinde devri düşürerek hem yakıt tüketimini hem de kabin içine gelen sesi azaltıyor. 8 ileri otomatik vites ile 100 km’de 7,7 litre birleşik yakıt tüketimi gerçekleşiyor.

 

amarok_motor_10

 

 

Volkswagen Amarok Foto Galeri İçin Tıklayın

 

_amarok_

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak