Ramazan Bayramında Trafiğe Çıkmaması Gereken Araçlar Belli Oldu

TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, trafik sigortası olmayan araçların trafiğe çıkmasının normal zamanlara göre daha büyük risk oluşturduğunu söyledi.

 

 

Ramazan Bayramında Trafiğe Çıkmaması Gereken Araçlar Belli Oldu

 

REKLAM

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’de trafiğe kaydı yapılmış araç sayısının 22,8 milyon olduğunu, ancak bu araçlardan 4,2 milyonunda zorunlu trafik sigortası bulunmadığını söyledi. Zorunlu trafik sigortalı araç sayısının artmasının denetimlerin artmasına bağlı olduğunu belirten Palandöken, bunun için de daha sıkı bir denetim mekanizması oluşturmanın şart olduğunu söyledi. Bayram, yılbaşı gibi özel günlerde ve tatil dönemlerinde zorunlu trafik sigortası olmayan araçların trafiğe çıkmasının normal zamanlara göre daha büyük risk oluşturduğunu ifade eden Palandöken, bu araçların Ramazan Bayramı’nda yollara çıkmasına izin verilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Tüm araçların zorunlu trafik sigortasına sahip olması gerektiğinin altını çizen Palandöken, ” Sigorta şirketleri de elini taşın altına koyarak kasko ve zorunlu trafik sigortası gibi iki sigortayı birden yaptıranlara paket indirimi uygulayabilmeli” dedi. Palandöken ayrıca kapalı otoparklardaki kazaların da trafik sigortası kapsamına dahil edilmesi gerektiğini belirtti.

 

Ramazan Bayramı Tatili Boyunca Köprü ve Otoyollar İçin Karar Verildi yazısını okumak için linke tıklayabilirsiniz…

 

Ramazan Bayramı Tatili Boyunca Köprü ve Otoyollar İçin Karar Verildi

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

Vidyoto’yu Facebook’ta Takip Edin

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al