DOLAR

28,8924$% -0.03

EURO

31,4271% -0.13

STERLİN

36,6291£% -0.35

GRAM ALTIN

1.921,46%-0,12

ONS

2.068,52%-0,10

BİTCOİN

1209321฿%5.62111

ETHEREUM

65011Ξ%4.00767

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • PSA ve FCA Ortaklığı ile Stellantis Kuruluşu Gerçekleşti

PSA ve FCA Ortaklığı ile Stellantis Kuruluşu Gerçekleşti

PSA ve FCA Ortaklığı ile Stellantis Kuruluşu Gerçekleşti
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

30’dan fazla ülkede üretim, 130’dan fazla pazarda da satış gerçekleştirecek olan PSA ve FCA Ortaklığı ile Stellantis Kuruluşu Gerçekleşti.

 

stellantis

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM
REKLAM

PSA ve FCA Ortaklığı ile Stellantis Kuruluşu Gerçekleşti

 

Peugeot Citroen Group (PSA) ve Fiat Crhysler Automobiles (FCA) ortaklığında, dünyanın dördüncü büyük otomotiv üreticisi olacak olan Stellantis 18 Ocak 2021 tarihi ile birlikte kuruluşunu resmileştirdi. Sağlam finansman kaynakları olan iki büyük grubun birleşmesinden oluşan Stellantis, dünya çapında araçlar ve mobilite çözümleri tasarlayan, geliştiren, üreten ve satışını gerçekleştiren, 400 bin çalışandan oluşan tam anlamıyla küresel bir şirket oldu. Stellantis’in 11 üyeli Yönetim Kurulu, Başkan John Elkann tarafından yönetilecek. İcra Kurulu Başkanı olarak PSA Group CEO’su Carlos Tavares görev alacak.

 

Yılda 5 milyar Avro’dan Fazla Sinerji Elde Etme Hedefi

 

Stellantis, Kuzey Amerika, Avrupa ve Latin Amerika’daki lider konumu ve bunun bir yansıması olan güçlü işletme marjlarıyla yola çıkıyor. Şirket, ulaştığı büyüklüğü ve ölçek ekonomisini bir kaldıraç olarak kullanarak, müşterileri için yenilikçi mobilite çözümlerine yatırım yapmayı; aynı zamanda olağan seyirde yılda 5 milyar Avro’dan fazla sinerji elde etmeyi hedefliyor. Bu sinerji öngörülerine, akıllı satın alma ve yatırım stratejilerinin uygulanması, güç aktarma organları ve platform kullanımının optimize edilmesi, modern Ar-Ge çalışmalarının yürütülmesi, üretim ve ekipman verimliliğine sürekli odaklanma yoluyla ulaşılması planlanıyor. Bu sinerji tahminleri, iki şirketin birleşmesinden kaynaklanan herhangi bir tesis kapanışına dayanmıyor. 9 Yönetim Komitesi, ilk günden itibaren şirket çapında performans & strateji, planlama, bölgeler, üretim, marka ve stil alanları dahil olmak üzere verimli bir yönetim yapısı sunacak. Stellantis’in portföyü elektrifikasyon, bağlanılabilirlik, otonom sürüş ve araç paylaşımı ile müşterilerinin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı, sürdürülebilir mobilite çözümleri sunmaya için benzersiz şekilde uygun olarak hayata geçiyor. Stellantis büyümeye devam eden elektrikli araç pazarında mevcut 29 elektrikli modeliyle bugün oldukça iyi bir konumda yer alırken, bu yılın sonuna kadar piyasaya 10 adet araç daha sunmayı planlıyor. Yeni şirket 18 Ocak 2021 tarihinde Euronext (Paris) ve Borsa Italiana (Milan) ve 19 Ocak 2021 New York Borsası’nda işlem görmeye başladı.

 

“En Büyük Avantajımız Çalışanlarının Coğrafi ve Kültürel Çeşitliliği”

 

Yeni şirketin kuruluşunu kutlayan John Elkann: “Stellantis’in, dünyamızın herkese  hareket özgürlüğü sağlamak için temiz ve akıllı çözümleri destekleyecek yeni bir otomotiv şirketine ihtiyaç duyulduğu zaman doğması tesadüf değil. Küresel büyüklüğümüz ve erişimimiz, müşterilerimiz için en son teknolojilere, ayırt edici mükemmelliğe ve benzersiz seçimlere yatırım yapmamıza gereken kaynakları sağlıyor. “İlk Günden” itibaren en büyük rekabet avantajımız; Stellantis çalışanlarının coğrafi ve kültürel çeşitliliği. Stellantis’i bugünkü durumuna getiren, sahip oldukları enerji, bilgi birikimi ve sürekli bağlılıkları ile çalışanlarımız olmuştur. Bu yeni mobilite çağında her geçen gün Stellantis’i daha da büyük bir şirket haline getirecek olanlar da onlardır” diye konuştu.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Citroen Türkiye Pazarında Yüzde 128 Büyüme Gerçekleştirdi