2 Eylül 2016 17:33:45 | Son Güncelleme: 2 Eylül 2016 17:33:45

Michelin ‘Doğru Hava Basıncı’ Etkinlikleri Başlıyor

Michelin’nin ‘Doğru Hava Basıncı’ etkinliği Türkiye genelinde 5 ilde gerçekleşecek ve sürücülere güvenli sürüş için doğru hava basıncının önemi anlatılacak.

 

Michelin'nin 'Doğru Hava Basıncı' etkinliği Türkiye genelinde 5 ilde gerçekleşecek ve sürücülere güvenli sürüş için doğru hava basıncının önemi anlatılacak.

Michelin’in sürücüleri lastiklerde düşük hava basıncının neden olduğu tehlikelere karşı bilgilendirmek amacıyla 2004 yılından bu yana sürdürdüğü “Doğru Hava Basıncı” Etkinliği, 12. yılında da sürücüleri bilinçlendirmeye devam ediyor. Bu yıl 3 Eylül – 22 Eylül tarihleri arasında Eskişehir, Bursa, Susurluk, Afyon ve Antalya olmak üzere toplam 5 ilde düzenlenecek etkinliklerde alanında uzman Michelin yetkilileri seçili noktalarda tüketicilerle buluşarak lastikte doğru hava basıncı konusunda farkındalık sağlanacak. Aktiviteler boyunca, sürücülerin lastikte doğru hava basıncı için yalnızca birkaç dakika ayırarak trafik kazalarını önemli ölçüde önleyebileceği anlatılacak.

“Doğru Hava Basıncı” aktiviteleri kapsamında kurulacak kontrol noktalarında kısa zaman içerisinde sürücülerin lastik hava basınçları ölçülerek değerlendirilecek. Ölçüm işleminin gerçekleşmesinin ardından tavsiyelerini paylaşacak Michelin ekipleri, katılımcıların lastiklerinin hava basıncını araç üreticilerinin tavsiyelerine uygun olarak ayarlayacak.

3 Eylül tarihinde Eskişehir’de başlayan aktiviteler; 3-4 Eylül Eskişehir’de Neoplus AVM, 6-7 Eylül Bursa’da Carrefour, 9-11 Eylül Susurluk’ta Festiva Outlet, 16-18 Eylül Afyon’da Afium Outlet ve 21-22 Eylül’de Antalya’da 5M Migros AVM’de gerçekleştirilecek.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak