30 Ağustos 2016 17:48:54 | Son Güncelleme: 30 Ağustos 2016 17:48:54

Michelin, 2016’nın ilk yarısında 1 milyar 405 milyon Avro faaliyet geliri elde etti

2016 yılının ilk yarısında faaliyet geliri 1 milyar 405 milyon Avro’ya ulaşan Michelin, hacmini pazar hacmini tüm segmentlerde yüzde 2,5 artırdı.

michelin lastik hava basıncı
Net satışlarını 10 milyar 292 milyon Avro’ya ulaştıran Michelin, Türkiye pazarını da içine alan Avrupa bölgesinde hem binek araç segmentinde hem de hafif ticari araç lastikleri segmentinde büyüme göstererek grubun hacmini artırdı. Küresel anlamda her iki segmentte lastik satışlarında yüzde 2 artış kaydedildi.

BİNEK VE TİCARİ GRUPTA ÖNEMLİ PERFORMANS

Marco Giuliani

Michelin Grubu’nun küresel anlamda büyümeyi sürdürdüğünü ve Türkiye olarak Grup’a sağladıkları katkıdan dolayı memnun olduklarını belirten Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, “Türkiye’yi de içine alan Avrupa bölgesi hem binek lastikleri hem de hafif ticari grubunda önemli bir performans gösteriyor. Geçtiğimiz yıl müşterilerimize sunduğumuz kış sertifikalı ilk yaz lastiği Michelin CrossClimate satışlarımız beklentilerimizin de üzerinde bir başarıya ulaştı. Kış lastiği kullanımı konusunda sürücülerin bilincinin artmasının da etkisiyle kış lastiğimiz Alpin 5’in satışlarından memnuniyet duyuyoruz. Son olarak 2016’nın yeni ürünü yüksek performans lastiğimiz Michelin Pilot Sport 4 ile oldukça güzel tepkiler alıyoruz. Pilot Sport 4 lastiklerimiz sayesinde, 17″ ve üzeri Türkiye lastik pazarındaki liderliğimizi önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

antalya escort Gaziantep Web Tasarım Gaziantep İlaçlama