18 Eylül 2015 09:32:29 | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2018 08:01:24

Mazda tasarımcıları “Yılın Ekibi” ödülünün sahibi oldu

Mazda’nın küresel tasarım bölümü 2015 Otomotiv Markaları Yarışması töreninde, prestijli “Yılın Ekibi” ödülü de dahil üç ödülün sahibi oldu.

mazda tasarım

Mazda’nın küresel tasarım lideri Ikuo Maeda, Avrupa Tasarım Direktörü Kevin Rice ve Kuzey Amerika’da yeni atanan Tasarım Direktörü Julien Montousse ile birlikte Frankfurt Städel Müzesi’nde ödülleri teslim aldı.  Mazda ayrıca küçük SUV sınıfındaki Yepyeni Mazda CX-3 ve Milano Tasarım Haftası için yaratılan KODO konseptli bisiklet modeli için de ödüle layık görüldü.  Tören, Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nın bir parçası olarak Otomotiv Tasarımcıları Gecesi kapsamında gerçekleştirildi.

Yenilikçi ve istikrarlı marka tasarımlarına verilen “Yılın Ekibi” ödülünün sahibi olan Mazda, tasarım anlamında bir zirve noktasını temsil ediyor. Japonya, Çin, Almanya ve ABD’de yer alan beş Mazda tasarım stüdyosunda çalışan personel, CX-3 gibi tamamen yeni nesil üretim modelleri için KODO – Hareketin Ruhu temasını işleyerek harika bir işe imzalarını attılar.  KODO konseptli bisiklet ise Parça & Aksesuar kategorisinde ödül aldı.

Maeda, “Tüm dünyadaki Mazda tasarımcıları adına burada, Frankfurt’ta bu ödülleri almak benim için büyük bir onur. Dünyadaki en iyi işlerinden birine sahip olduğum ve dünyanın en iyi ekiplerinden birinin parçası olduğum için kendimi çok şanslı görüyorum” dedi.  Dinamik KODO tasarımları için doğadan ilham aldıklarını belirten Maeda, özellikle harekete geçmek üzere olan yırtıcıların çevik hareketlerini örnek aldıklarını söyledi. “Bunu başarılı bir biçimde araçlarımıza yansıttığımızı düşünüyorum ve ödüller için de gerçekten minnettarım. Bu ödüller daha da iyi bir iş çıkarmak için bizi motive ediyor.”

Mazda designers accept “Team of the Year” award

Mazda’s global design division received three honours at the 2015 Automotive Brand Contest ceremony, including the prestigious “Team of the Year” award. Ikuo Maeda, the company’s global design chief, accepted the accolades at the Städel Museum in Frankfurt together with European Design Director Kevin Rice and his new North American counterpart Julien Montousse. Mazda also captured prizes for the all-new Mazda CX-3, a small SUV, and its Bike by KODO concept, a track racer conceived for Milan Design Week. The ceremony took place at Automotive Designers’ Night, a part of the Frankfurt International Motor Show.

The “Team of the Year” is selected for innovative and consistent brand design, and Mazda is indeed at a pinnacle in terms of design. Staff at the five Mazda design studios in Japan, China, Germany and the U.S. have flourished, expertly rendering the KODO – Soul of Motion design theme’s expressions for an entire generation of production models like the CX-3. It took home the competition’s “Best of the Best” award in the Exterior Volume Brand category. The Bike by KODO concept, meanwhile, won the Parts & Accessories class.

“It is an honour for me to accept these prizes here in Frankfurt on behalf of Mazda designers around the globe,” said Maeda. “I consider myself lucky to have one of the best jobs in the world, and that as part of one of the world’s best teams.” He says nature provides the inspiration for the dynamic KODO designs, particularly the supple movements of predators about to spring into action. “I think we’ve been able to successfully express this in our vehicles, and I am sincerely grateful for the awards. They will motivate us to do even better.”

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak