14 Aralık 2016 14:36:40 | Son Güncelleme: 14 Aralık 2016 14:36:40

CMS Inovalig 2016 “İnovasyon Stratejisi” kategorisi Türkiye birincisi oldu

CMS Türkiye İnovasyon Ligi Şampiyonu

Ar-Ge’ye her yıl 10 milyon TL yatıran CMS Grubu, Inovalig 2016 İnovasyon Liderleri Yarışması’nda “İnovasyon Stratejisi” kategorisi Türkiye birincisi oldu.

 

Ar-Ge'ye her yıl 10 milyon TL yatıran CMS Grubu, Inovalig 2016 İnovasyon Liderleri Yarışması'nda "İnovasyon Stratejisi" kategorisi Türkiye birincisi oldu.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlediği 5’inci Türkiye İnovasyon Haftası’nda verilen İnovalig Ödülleri kapsamında CMS Grubu İnovasyon Stratejisi kategorisinde, Türkiye birinciliğini elde etti. Geçen yıl aynı kategoride 11’inci sırada yer alan CMS’nin geçen 1 yıllık süre boyunca yenilikçi ve inovatif yaklaşımlarını, yatırımlarını artırdığını söyleyen CMS Jant ve makina San. A.Ş Genel Müdürü Gürsel Can, kısa bir sürede birinci olmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Gürsel Can’a, birincilik ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

 

 

AR-GE’ye her yıl 10 milyon TL

Yüzde 100 Türk sermayesi olan CMS, Pınarbaşı ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Çiğli tesislerinin yanı sıra, CMS Jant Sanayi ise Gaziemir Ege Serbest Bölge’deki tesisiyle İzmir’de üç ayrı noktada üretim yapıyor. Yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlayan CMS Grubu, AR-GE çalışmalarına her yıl 10 milyon TL’den fazla kaynak ayırıyor.

Etiketler:
cms inovasyon jant ödül
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak