DOLAR

19,0540$% 0.13

EURO

20,5095% -0.63

STERLİN

23,5029£% -0.37

GRAM ALTIN

1.211,44%-0,66

ONS

1.977,84%-0,74

BİTCOİN

527323฿%-2.54628

ETHEREUM

33540Ξ%-3.30471

a

2015 Avrupa’da Yılın Şirketi Bozankaya

2015 Avrupa’da Yılın Şirketi Bozankaya
0

BEĞENDİM

REKLAM

Bozankaya, “2015 Avrupa’da Yılın Şirketi Ödülü”nün sahibi oldu

Frost & Sullivan, Bozankaya’nın raylı sistemler ve trambüs üretiminde gösterdiği başarıyı ödüllendirdi. Bozankaya, yerli E-bus ve Türkiye’deki ilk yerli Trambüs üreticisi olarak Avrupa’da yılın şirketi olarak seçildi.

Bozankaya_Frost & Sullivan Görsel_3-1

Toplu taşıma alanında raylı sistemler ve trambüs üretimi için yapılan en yeni pazar analizleri doğrultusunda Bozankaya A.Ş., Frost & Sullivan tarafından demiryolu ve karayolu taşımacılığı sektörlerindeki eksiklikleri işaret etmesi nedeniyle “2015 Avrupa’da Yılın Şirketi Ödülü”nün sahibi oldu. Frost & Sullivan Araştırma Analisti Krishna Achuthan konuyla ilgili açıklamasında; “Lider Alman çekiş sistemi üreticisi ile birlikte Bozankaya, iki cer motorlarındaki 160 kW’lık sürekli üretimi ile güçlendirilmiş dört akslı çift körüklü trambüs araçlarını üretti. Aracın dizel jeneratör ünitesi o kadar iyi enerji üretmektedir ki araç gerek duyulduğu durumlarda kablosuz olarak çalışmaya devam edebilmektedir,” diyor. Achuthan açıklamasında; “Bozankaya, fizibilite çalışmaları ile Ar-Ge ve üretimde önemli yatırımlar yaparak, ulaşım operatörlerinde gelişmekte olan ihtiyaçlar doğrultusunda stratejiler geliştiriyor,” diyerek gözlemlerini paylaştı. “Avrupa’da (Türkiye ve Almanya) altı ayrı üretim merkezi ile Bozankaya, her modülü, düşük maliyetler ve kısa sürelerde üretebiliyor. Bozankaya, akıllı kalibrasyon yoluyla maliyetleri azaltmak için üretim, parça ve tasarımı en ideal haliyle sunuyor,” diyor.

Bozankaya, 2014 yılında, ilk doğal gaz (CNG) ile çalışan TCV Karat otobüslerini Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etti. Bunun sonucunda yakıt maliyetleri ve emisyonlarda önemli bir azalma sağlandı. Bozankaya, CNG otobüslerin yanı sıra, elektrikli otobüsünü de (E-Bus Sileo) yakın zamanda uluslararası arenada tanıttı. E-Bus Sileo, azami 300 km yol gitmesine olanak sağlayan Bozankaya’nın 200 kWh kapasiteli (SCL) batarya sistemi ile çalışıyor. Bozankaya’nın bir diğer önemli altyapı yatırımı ise trambüs araçları oluyor. Trambüsün çalışma prensibi tramvaya benzerken, lastik tekerlekli olmasıyla tramvaylardan ayrışıyor. Bozankaya’nın üretimi olan %100 alçak tabanlı trambüsler, altyapı yatırımındaki avantajlarından dolayı çoğunlukla bir milyondan az nüfuslu şehirlerde kullanılmak üzere öneriliyor. Bozankaya yine 2014 yılında tamamıyla Türk mühendislerden oluşan bir ekip ile ilk yerli yüzde 100 alçak tabanlı tramvay tasarımını da tamamladı. Yürütülen Ar-Ge çalışmaları sayesinde, 33 metre uzunluğunda, çift taraflı sürüş özelliğine sahip ve 5 modülden oluşan yüzde 100 alçak tabanlı tramvay aracının üretimine başlandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi için üretilen ve ilk 30 adedi 2015 ve 2016 yılları içerisinde teslim edilecek olan bu tramvaylar, uluslararası standartlara uygun şekilde şehrin ulaşım problemlerine çözüm olacak.

REKLAM

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Renault, Avrupa’da büyüyor ve konumunu sağlamlaştırıyor – Renault gains ground in Europe and consolidates its position