Benzin ve Motorinin Litre Satış Fiyatında Büyük İndirim Bekleniyor

Brent petrolün fiyatında yüzde 30’un üzerinde yaşanan düşüşün ardından Benzin ve Motorinin Litre Satış Fiyatında Büyük İndirim Bekleniyor.

 

litre satis fiyat indirim

 

Benzin ve Motorinin Litre Satış Fiyatında Büyük İndirim Bekleniyor

 

Rusya ve Suudi Arabistan’ın petrol üretimini kısmakta anlaşamamasının ardından brent petrolün fiyatı yüzde 30’un üzerinde düşerek 1. Körfez Savaşı’ndan bu yana en büyük düşüşünü gördü.Şu an İstanbul’da benzinin litre satış fiyatı 6 lira 63 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 6 lira 27 kuruş. Ankara’da benzinin litre fiyatı 6 lira 71 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 6 lira 33 kuruş.İzmir’de benzinin fiyatı 6 lira 71 kuruş motorinin litre fiyatı ise 6 lira 34 kuruş.

 

8 DOLAR İNDİRDİLER

 

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı ham petrol üreticisi ülkelerinin anlaşmaya varamamasının ardından Suudi Arabistan nisan ayı kontratlarında ilk etapta 8 dolarlık düşüş gerçekleştirdi. Brent türü ham petrolün varil fiyatı uluslararası piyasada 31.38 dolara kadar geri çekildi.

BİLEK GÜREŞİNE DÖNDÜ

 

Koronavirüs sonrası petroldeki hamleleri Suudi Arabistan ile Rusya arasında yaşanan bir bilek güreşine benzeten piyasa uzmanları petroldeki büyük düşüşün iç piyasadaki akaryakıt tarafına da ciddi indirim olarak yansımasını bekliyor.

82 KURUŞ İNDİRİM BEKLENİYOR

Yurt dışı ürün fiyatlarında açılış rakamlarında ortaya çıkan çöküş hareketi sonrası gün içerisinde değişebilme ihtimali de göz önünde bulundurularak benzinde 82 kuruş, motorinde ise 65 kuruş indirim bekleniyor. Rekor seviyedeki indirimlerin 10 Mart Salı’yı 11 Mart Çarşamba’ya bağlayan gece yarısından itibaren geçerli olabileceğine dikkat çekiliyor.

 

İNDİRİM SONRASI BENZİN VE MOTORİN NE KADAR OLACAK?

 

Petrol fiyatlarındaki rekor düşüş sonrası benzin ve motorin için ortaya çıkan tarihi indirim beklentisinin çarşamba günü pompa fiyatlarına yansıması halinde İstanbul’da benzin fiyatları 6 liranın altına inerek 5,82 seviyesine, motorin ise 5,62 seviyelerine gerilemiş olacak.

 

Kaynak:  https://www.haber.com

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM