Benzin ve Motorin Fiyatları 4 TL’ye Kadar Düşebilir Beklentisi

Irak ve Kuveyt ham petrol fiyatlarını düşürme kararı aldı. Karar sonrası Türkiye’de Benzin ve Motorin Fiyatları 4 TL’ye Kadar Düşebilir Beklentisi oluştu.

 

 

Benzin ve Motorin Fiyatları 4 TL’ye Kadar Düşebilir Beklentisi

 

Suudi Arabistan Avrupa’ya, Rusya’nınkinden çok daha ucuza, üç kat daha fazla ham petrol sevkiyatı yapmaya hazır. Irak ve Kuveyt’in de Suudi Arabistan’ı izleyerek Nisan ayında ham petrol fiyatlarını düşürme kararı aldığı belirtiliyor. Küresel petrol savaşı Türkiye’ye de yarıyor. Son bir haftada akaryakıt fiyatlarına artarda indirimler geldi. En son olarak dün benzine 51 kuruşluk indirim daha geldi ve pompa satış fiyatlarına yansıdı. Irak ve Kuveyt’in de akaryakıt fiyatlarına indirim yapma kararı ardından Türkiye’de benzin ve motorinin litre fiyatlarına yeni bir indirim beklentisi daha oluştu.

 

NİSAN AYINDA BÜYÜK İNDİRİM

 

Petrol fiyatlarının son fiyatlar üzerinden çok daha fazla ucuza ve Suudi Arabistan’ın ucuz petrolleri Rusya’ya göre 3 katına kadar daha fazla gönderme kararı sonrasında, 2020 Nisan ayında benzin ve motorin fiyatlarının 4 TL’ye kadar düşmesi bekleniyor.

 

Kaynak: https://www.kamupersoneli.net/

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?