Yeni Peugeot 308 Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylı Tüm Bilgiler

REKLAM

 

Avrupa’da 2021 yılının 2. yarısında satışa sunulacak olan Yeni Peugeot 308 Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylı Tüm Bilgiler.

 

 

Yeni Peugeot 308 Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylı Tüm Bilgiler

 

Peugeot, en güncel sürüş destek sistemleri, yeni Peugeot i-Cockpit ve sezgisel, bağlantılı ve son derece modern bir bilgi-eğlence sistemi olan i-Connect Advanced başta olmak üzere yenilikçi teknolojilerle donattığı yeni Peugeot 308‘i tanıttı. Yeni Peugeot 308, EMP2 (Verimli Modüler Platform) çoklu enerji platformunun  evrilmesiyle geliştirildi. Bu platform aynı gövdede tamamen elektrikli versiyonlar sunma olanağı da tanıyor. Yeni Peugeot 308 segmentindeki konumunu daha da güçlendirmek için gövde boyutlarını değiştirdi:

 

 • Uzunluğu 4,36 m (+11 cm),
 • Daha eğimli ön cam daha geriye kayıyor,
 • Dingil mesafesi 55 mm artarak 2.675 mm ulaşıyor ve arka koltuk yolcularına daha fazla alan sunuyor,
 • 20 mm daha alçak, yükseklik 1,44 m.

 

Yeni Peugeot 308‘in bagaj hacmi 412 litre, ayrıca bagaj zeminin altında 28 litre daha bölmeli bir saklama alanı daha bulunuyor. Arka koltukların katlanmasıyla bagaj hacmi 1323 litreye kadar çıkıyor.

 

Tamamen Yeni Gövde Tasarımı

 

 

Yeni Peugeot 308, tamamen yeni gövde tasarımına kavuştu. Tamamen özgün ön ızgara yeni Puegeot logosunu taşırken, logonun konumu, kademe kademe ona doğru yönelen ızgara desenleriyle vurgulanıyor. Yeni tasarımla birlikte plakalık ön tamponun daha alt bölgesinde konumlandırılıyor. Ön farlar baz donanım seviyesinden itibaren LED teknolojisiyle donatılıyor. Farlar görsel olarak ön tampondaki aslan dişi şeklindeki gündüz farlarıyla uzatılıyor. GT / GT Pack donanım seviyelerinde, Full LED farlar daha da ince bir tasarıma sahip ve günlük kullanımda daha fazla verimlilik ve güvenlik için Peugeot Matrix LED teknolojisiyle donatılıyor. Yeni Peugeot 308‘in Yan silüet tasarımı, marka kimliğinin geçmişine dayanıyor (Peuget 205, 208, 308). Yan cephe boyunca uzanan yalın ve pürüzsüz yüzeyler, keskin tasarımlı ön ve arka tekerlek uzantıları ile birleşerek güçlü ve dinamik bir karakter oluşturuyor. Aerodinamik performans açısından büyük öneme sahip arka tasarım, tanımlanan hatchback silüetine uygun geçiş noktaları temel alınarak rüzgar tüneli formunda tasarlandı. Bu noktada arka taraf boyunca uzanan karakteristik omuz çizgisine kadar tavandaki hat da çok önemli bir rol üstleniyor. Arka stop lambalarında modern, markaya özgü bir ışık imzası için 3 pençe görünümüne sahip Full LED far teknolojisi kullanıyor. Yeni Peugeot 308, Spor Yeşil, Vertigo Mavi, Elixir Kırmızı, İnci Beyaz, Buz Beyaz, Tekno Gri ve İnci Siyah gibi 7 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

 

Dikkat Çekici İç Mekan

 

Yeni Peugeot 308 Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylı Tüm Bilgiler

 

Yeni Peugeot 308’in ön konsol yapısı yüksek havalandırmalı mimariye dayanıyor. Bu mimari, havalandırma ızgaralarını sürücü ve yolcu için hem en verimli hem de en konforlu konuma yerleştiriyor. Bu düzen, dijital ekrandan biraz daha alçakta olan standart 10 inçlik merkezi dokunmatik multimedya ekranını sürücüye daha yakın ve sürücünün elinin altında konumlandırma olanağı sunuyor. Yeni Peugeot 308, Allure donanım seviyesinden başlayarak, fiziksel klima panelinin yerini alan tamamen yapılandırılabilir sanal i-toggle panel ile donatılıyor. Panel merkezi ekranın karşısına açık bir kitap görünümü sunacak şekilde konumlandırılmış. Her bir i-toggle, kullanıcının tercihine göre klima ayarları, telefon rehberi, radyo istasyonu, uygulama başlatma gibi fonksiyonlara atanabilen dokunmatik bir kısayol tuşu olarak kullanılabiliyor. Yeni Peugeot 308’deki Peugeot i-Cockpit “sürücü odaklı” ekran yaklaşımını sürdürüyor. Yeni Peugeot iç mekanı, malzemelerin çeşitliliği ve kalitesiyle dikkat çekiyor. Merkezi ekranın arkasına gizlenen LED ortam aydınlatması (8 renk arasından seçim yapılabilir), donanım seviyesine bağlı olarak ön göğüs kaplaması, kumaş, Alcantara veya gerçek alüminyum parçalardan oluşan kapı panelleri süslemelerini de aydınlatıyor.

 

Peugeot i-Connect ve i-Connect Advanced

 

 

Yeni Peugeot 308‘de yer alan yeni bilgi-eğlence sistemi ile her bir sürücü (8 profile kadar) ergonomik ve günlük kullanıma uyumlu olacak şekilde ekranı, iklimlendirmeyi ve kısayol tercihlerini tanımlayabiliyor ve kaydedebiliyor. Kablosuz olan Mirror Screen işlevi aynı anda iki telefonu Bluetooth ile bağlama olanağı sunuyor. Merkezi 10 inçlik yüksek çözünürlüklü ekran, tamamen ve kolayca kişiselleştirilebiliyor, “araçlar” veya kısayollarla çoklu pencere kullanımı sunuyor. Soldan sağa farklı menüleri arama, yukarıdan aşağıya bildirimlere göz gezdirme ve üç parmakla basarak uygulama listesine bakma şeklinde bir kullanım sunuyor. Dokunmatik “Ana Sayfa” düğmesine basarak kolayca ana sayfaya geri dönülebiliyor. Ekranın üst kısmında bulunan kalıcı bir sütunda; dış sıcaklık, iklimlendirme, araçlar sayfalarındaki konum, bağlantı verileri, bildirimler ve saat gösteriliyor. Peugeot i-Connect Advanced, yüksek performanslı ve verimli TomTom bağlantılı navigasyonu ile eksiksiz bir teknolojik deneyimi kullanıma sunuyor. Harita, okunabilir bir yapı için 10 inçlik ekranın tamamında gösteriliyor ve navigasyon canlı olarak güncelleniyor. Doğal bir sesli komut sistemi olan “OK PEUGEOT” komutu, günlük yaşamda güvenliği ve kullanım kolaylığını artırmak için kullanılabiliyor, bilgi-eğlence işlevleriyle ilgili tüm gereksinimlere erişim sağlıyor. Sistem, doğru kullanım konusunda rehberlik yapmak ve soruları yanıtlamak için entegre veriler ve yönlendiriciler içeriyor.

 

Yeni Peugeot 308 Motor Seçenekleri

 

Yeni Peugeot 308, satışa sunulduğu ülkelere bağlı olarak 2 adet Plug-in hibrit motor seçeneğiyle sunulacak:

 

 • HYBRID 225 e-EAT8 / İki tekerlekten çekişli / 180 HP (132 kW) PureTech benzinli motor ve e-EAT8 otomatik şanzımana entegre an 81 kW elektromotor / km başına 26 gr C0₂ ve 59 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş menzili (WLTP normuna uygun olarak, onay sürecinde),

 

 • HYBRID 180 e-EAT8 / İki tekerlekten çekişli / 150 HP (110 kW) PureTech benzinli ve e-EAT8 otomatik şanzımana entegre 81 kW elektromotor / km başına 25 gr C0₂ ve 60 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş menzili (WLTP normuna uygun olarak, onay sürecinde)

 

12,4 kWh kapasiteye ve 102 kW güce sahip lityum-iyon bataryanın standart olarak 3,7 kW tek fazlı şarj cihazı ve isteğe bağlı olarak 7,4 kW tek fazlı şarj olmak üzere iki farklı entegre şarj çözümü farklı kullanıcı gereksinimlerini karşılıyor.

 

Yeni Peugeot 308, 117 gr/km’den başlayan CO₂ emisyon değerlerine sahip aşağıdaki içten yanmalı motorlarla sunuluyor. Motorlar WLTP (Dünya Genelinde Uyumlaştırılmış Hafif Araçlar Test Prosedürleri) protokolüne göre onaylanıyor en güncel Euro 6 emisyon normunu karşılıyor.

 

Benzinli 1.2 litre hacimli 3 silindirli:

 

 • PureTech 110 S&S MT6
 • PureTech 130 S&S MT6
 • PureTech 130 S&S EAT8

 

Dizel 1.5 litre hacimli 4 silindirli:

 

 • BlueHdi 130 S&S MT6
 • BlueHdi 130 S&S EAT8

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM
REKLAM
REKLAM

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle