Yeni Peugeot 2008 SUV Türkiye Fiyat Listesi Belli Oldu

Unboring the Future mottosuyla 29 Ocak 2020’de Peugeot Yetkili Satıcıları’nda satışa sunulacak Yeni Peugeot 2008 SUV Türkiye Fiyat Listesi Belli Oldu.

 

2008 turkiye 1

 

Yeni Peugeot 2008 SUV Türkiye Fiyat Listesi Belli Oldu

 

Tüm dünyada yaklaşık 1.2 milyon adet satılan Peugeot 2008 SUV, yeni nesli ile daha güçlü ve etkili tasarıma kavuştu. Sahip olduğu yeni nesil Peugeot i-Cockpit 3D özelliği ile Türkiye pazarında satışa sunulacak olan Peugeot 2008 SUV’un benzinli ve dizel motor seçenekleri olacak. Özgün bir tasarım ile birlikte Peugeot’un SUV diğer modelleriyle uyumlu bir görünüme sahip olan Peugeot 2008 SUV, yatay motor kaputu, cam konumu ve güçlü omuz çizgisiyle tipik SUV görünümü yanında marka aidiyetine vurgu yapan ön ızgarası, motor kaputu ve LED gündüz farlarıyla Peugeot tasarım kodlarını taşıyor. Profilden bakıldığında yeni çizgileri birlikte farklı üçgen formlar da dikkat çekiyor. Hacimli çamurluk bölgeleri otomobile güçlü görünüm verirken önden başlayarak arkaya doğru devam eden ve bagaj kapağında biten çizgiler güçlü görünümü tamamlıyor. Arkaya doğru genişleyen omuz çizgisi kadar stop lambalarının arasını birleştiren siyah şerit ve PureTech 130 motor seçeneğinde tampona entegre çift egzoz çıkışı gibi detaylar güçlü bir görünüm sunuyor. Yine arkadan bakıldığında aslan pençesi tasarımlı üç şeritli LED stop lambaları da marka aidiyetine vurgu yapıyor. Üstelik bu marka imzası tüm versiyonlarda standart olarak bulunuyor.

 

Özenle Seçilen İç ve Dış Renkler

 

2008 turkiye 2

 

Yeni SUV 2008’de, var olan standart renkler dışında sunulan Elixir Kırmızı, Vertigo Mavi ve Fusion Turuncu gibi gövde renkleriyle daha havalı, daha çekici ve daha çarpıcı bir dış görünüm elde ediliyor. GT Line versiyonunda sunulan Black Diamond siyah tavan, cam direkleri ve C sütunu kaplamaları son derece şık ve kaliteli bir görünümü beraberinde getiriyor. Dış tasarımda olduğu kadar iç tasarımda kullanılan renkler de dikkati çekiyor. Kapı döşemelerinde Active donanım seviyesinde turuncu, Allure donanım seviyesinde mavi dekoratif süslemeler bulunuyor. Allure versiyonunda sunulan mavi döşemeler ferah bir ambiyans sunarken aynı zamanda teknolojik üstünlüğe de gönderme yapıyor. Dinamik tasarımıyla dikkat çeken GT Line versiyonunda ise Adamite dikişli döşemeler ile şık bir atmosfer yaratılıyor, ön konsolda ve kapı döşemelerinde ambiyans aydınlatması yer alırken bunlar dokunmatik ekran üzerinde sekiz farklı renk ile canlandırılabiliyor.

 

Çok yönlü ve konforlu sürüş deneyimi

 

2008 turkiye 3

 

Yeni CMP (Common Modular Platfrom) platformu için bir rekor olan arka koltuk genişliği yeni Peugeot SUV 2008’i SUV sınıfının en kullanışlı ve çok yönlü aracı yapıyor. 4,30 metre uzunluğa ve 2,60 metre dingil mesafesine sahip otomobil son derece kullanışlı 434 litrelik (VDA V210) bir bagaj hacmi kullanıma sunuyor. Arka koltuklar katlandığında düz bir yükleme zemini oluşan bagajda, versiyona bağlı olarak sunulan iki katlı ayarlanabilir bagaj zemini bagajın fonksiyonelliğini destekliyor. Kapı panellerindeki ceplerin yanında araç içinde birçok fonksiyonel saklama alanı küçük eşyaların kolaylıkla taşınmasını sağlıyor. Versiyona göre isteğe bağlı ya da standart olarak sunulan açılır cam tavan, arka koltuk yolcularının baş mesafesini kısıtlamamak için dışarıya doğru açılıyor.

 

Benzinli veya Dizel Motor Seçenekleri ve Özellikleri

 

Yeni CMP platformunu kullanan yeni Peugeot 2008 SUV benzinli veya dizel motor ve 6 ileri manuel ya da 8 ileri tam otomatik EAT8 vites kutusu olmak üzere iki farklı güç ve aktarma organı tipi ile satılacak. Versiyona bağlı olarak “Eco”, “Normal” ve “Sport” olmak üzere farklı sürüş modlarına sahip olan Peugeot 2008 SUV, isteğe bağlı olarak Grip Control eğim iniş yardımcısı (HADC) ile satılacak. Benzinli ya da dizel tüm güç ve aktarma organları; Active, Active Sky Pack, Allure, ve GT Line olmak üzere dört farklı donanım seviyesiyle sunuluyor. Ürün gamının en üst noktasını oluşturan GT Line versiyonunda üç aslan pençesi tasarımıyla Full LED projektörler, 18 inçlik alüminyum alaşım jantlar ve Adamite dikişli siyah döşemeler, dinamik koltuklar ve alüminyum pedallardan oluşan görsel farklılıklar bulunuyor. Yeni Peugeot 2008 SUV ’da kullanıma sunulan motorlar en güncel Euro 6 emisyon normlarını karşılamak üzere; Start&Stop ve partikül filtresi gibi ekipmanlarla donatılmış durumda. 2020 Mart ayında Türkiye’de satışa sunulması planlanan üç silindirli 1,2 litre hacimli turbo benzinli ve Euro 6d normuna uygun PureTech 130 S&S, 6 ileri manuel veya EAT8 8 ileri otomatik vites kutusu ile sunuluyor. 29 Ocak itibariyle satışta olacak dizel cephesinde ise, her biri dört silindirli 1,5 litre hacimli turbo dizel ve Euro 6d normuna uygun iki farklı seçenek sunuluyor: BlueHDI 100 S&S 6 ileri manuel, BlueHDI 130 S&S ise EAT8 8 ileri otomatik vites kutusu ile tercih edilebilecek.

 

Yeni Peugeot SUV 2008’in versiyon bazlı fiyatları

 

2008 fiyat

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM