DOLAR

27,3035$% 0.21

EURO

28,8583% 0.17

STERLİN

33,2239£% 0.25

GRAM ALTIN

1.664,56%0,09

ONS

1.896,40%-0,21

BİTCOİN

716409฿%0.23941

ETHEREUM

43460Ξ%0.42194

a
REKLAM
REKLAM

Yeni Ford Ranger 2023 Tanıtıldı

Yeni Ford Ranger 2023 Tanıtıldı
1

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

Ford, şimdiye kadarki en akıllı, en çok yönlü ve en yetenekli olarak tanımladığı pick-up modeli Yeni Ford Ranger 2023 modelini tanıttı.

 

Yeni Ford Ranger 2023 Tanıtıldı

 

Ford, Yeni Ford Ranger 2023 modelini müşterileri için daha da cazip hale getirecek bir dizi yenilik gerçekleştirdi. Uzun yıllardır üretilen Ford Ranger modelinin yeni versiyonunu müşterilerinin işlerinde, aile yaşamlarında ve yol dışı alanlarda daha verimli kullanabilmeleri, araca güvenmeleri ve daha iyi sahiplik deneyimi oluşturmak için dünyanın dört bir yanındaki müşterilerle işbirliği yaparak geliştiren Ford, bunu “Ranger Hayatını Yaşamak” felsefesiyle gerçekleştirdi.

REKLAM

Yeni nesil Ranger projesi Ford’un Avustralya’daki Ürün Geliştirme Merkezi tarafından yönetildi. Kendini işine adamış tasarımcı ve mühendislerden oluşan uluslararası ekibi, sadece Ford teknolojisi, kabiliyeti ve güvenliğindeki en son yenilikleri dahil etmek için değil, aynı zamanda Ranger’ı Ford’un en zorlu standartlarına göre tasarlamak ve test etmek için dünyanın dört bir yanındaki ekiplerle birlikte çalıştı.

Ford Motor Company Başkanı ve CEO’su Jim Farley, “Ranger, dünya çapında 180’den fazla pazarda küçük işletme sahipleri, çiftçiler, aileler, maceraperestler, ticari filolar ve çok daha fazlası için her zaman güvenilir bir ortak olmuştur. Ve Yeni Ford Ranger 2023 ile de bunu daha da geliştirip devam ettireceğiz.  Sadece müşterilerimizin seveceği bir ürün değil, aynı zamanda onlarla güçlü ve kalıcı ilişkiler kurmamıza yardımcı olacak her zaman model” dedi.

Ford Global Trucks Kurumsal Ürün Grubu Yönetimi Direktörü Gary Boes, “Yeni Ford Ranger 2023‘e, sahiplerini yeni ufuklar keşfetmeye teşvik eden özelliklerle, yapmayı sevdikleri şeyleri daha fazla yapmaya teşvik etmek için gerçekten çok şey sığdırdık. Biz de kamyon sahibiyiz ve Ranger yaşam tarzına olan bu tutku, ürüne olan tutkuya dönüşüyor. Nihayetinde, müşterilerimizin pick-up deneyiminin yaşam tarzlarını mümkün kılmasını ve geliştirmesini istiyoruz” diye konuştu.

 

Yeni Görünüm Yeni Yetenekler

 

Yeni Ford Ranger 2023 2

 

Yeni Ford Ranger 2023, daha sağlam ve yeni görünümünün geliştirilmesinde müşteri görüşleri kilit rol oynadı. Ford, müşterilerin pick-up’larını nasıl kullandıklarını ve yeni Ranger’da ne istediklerini ve beklediklerini anlamak için 5.000’den fazla görüşme ve düzinelerce müşteri atölyesi gerçekleştirerek dünyanın dört bir yanındaki araç sahipleriyle çok zaman geçirdi.

Görsel olarak Yeni Ford Ranger 2023, Ford’un küresel kamyon tasarım DNA’sını paylaşan amaca yönelik bir dış tasarımla cesur ve kendinden emin. Tasarım, tanımlanmış yeni bir ızgaraya ve ön tarafta imza niteliğindeki C-kelepçe far uygulamasına sahipken, yanlardan aşağıya doğru ince bir omuz çizgisi, Ranger’a kendinden emin bir duruş kazandıran daha cesur tekerlek kemerlerini içeriyor. Ford Ranger ilk kez matris LED farlar sunuyor. Arka taraftaki stop lambaları ön taraftaki imza grafiklerle uyumlu bir şekilde tasarlandı. İçeride, otomobil benzeri kabin, birinci sınıf yumuşak dokunuşlu malzemeler ve Ford’un imzası olan SYNC ™ 4 bağlantı ve eğlence sistemi ile öne çıkan portre tarzı merkezi dokunmatik ekran kullanılarak yükseliyor.

Yeni karoserin altında, önceki Ranger’a göre 50 mm daha uzun bir dingil mesafesi ve 50 mm daha geniş bir iz üzerinde giden yükseltilmiş bir şasi yer alıyor. Hidro-şekillendirilmiş bir ön uç yapısı, yeni V6 motor için motor bölmesinde daha fazla alan yaratıyor ve Ranger’ın diğer tahrik teknolojileri için geleceğe hazır olmasına yardımcı oluyor. Ayrıca pick-up’ın önü açılarak radyatöre daha fazla hava akışı sağlanıyor ve bu da ağır yük çekerken veya taşırken çalışma sıcaklıklarının düşük tutulmasına yardımcı oluyor.

 

Yeni Güç Aktarma Organları

 

Yeni Ford Ranger 2023 6

 

Müşteriler ağır yüklerin çekilmesi ve aşırı arazi sürüşleri için daha fazla güç ve tork seçeneği istediğinden ekip Ford’un kendini kanıtlamış 3.0 litrelik V6 turbo dizelini ekleyerek Yeni Ford Ranger 2023 için geliştirdi. Bu motor, lansmanda sunulan üç turbo dizel motor seçeneğinden biri.

Yeni nesil Ford Ranger ayrıca kendini kanıtlamış Single-Turbo ve Bi-Turbo 2.0-litre sıralı dört silindirli dizel seçenekleri ile gelecek. Single-Turbo iki farklı performans seviyesinde sunuluyor ve küçük işletme sahipleri veya ticari araç filoları için önemli olan güç, tork ve yakıt ekonomisi sağlıyor. Bi-Turbo motor ise daha fazla güç isteyen ancak yakıt ekonomisini de koruması gereken müşteriler için geliştirildi.

 

İyileştirilmiş Sürüş ve Yol Tutuşu

 

Yeni Ford Ranger 2023 5

 

Müşterilerin çok çeşitli iş, aile ve oyun için kullandıkları bir kamyondan beklenen sürüş ve yol tutuşunu geliştirmek için mühendisler temel unsurlara odaklandı.

Ranger Araç Program Direktörü Grham Pearson, “Gerçekten geniş bir müşteri yelpazemiz var. Bir uçta, çok iş odaklı ulaşım arayan küçük işletme sahipleri olabilir. Mallarını taşımak için tek kabinli ve yük kasalı geleneksel iki tekerlekten çekişli araçlar istiyorlar. Diğer uçta ise Dakar Rallisi gibi dayanıklılık yarışlarında Ranger’larının sınırlarını gerçekten zorlayan ciddi off-road’cular var. Yeni Ford Ranger 2023 her iki tip müşterinin ve bu ikisi arasındaki herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak” şeklinde konuştu.

Mühendisler daha iyi bir yaklaşma açısı için ön tekerlekleri 50 mm öne ve daha iyi bir arazi artikülasyonu için dışa kaydırdılar, her ikisi de arazi sürüş deneyimini geliştirdi. Ayrıca arka süspansiyon amortisörlerini şasi raylarının dışına kaydırarak sürücülere ve yolculara ister iş için ağır yük taşıyor ister ailelerini akşam yemeğine götürüyor olsunlar, hem yolda hem de arazide daha iyi bir sürüş sağladılar.

Pearson şunları söyledi: “Yeni Ford Ranger 2023‘te, müşterilerimize her iki dünyanın da en iyisini sunmak için ayar aralığını artırdık – bunu Built Ford Tough Plus olarak düşünün – böylece Ford kamyonlarının bildiği yetenek, sağlamlık ve dayanıklılığın yanı sıra Ranger’ın bildiği konfor ve daha otomobil benzeri bir sürüşe sahip olursunuz.”

Müşteriler iki adet dört tekerlekten çekiş sistemi seçeneğine sahip olacaklar – anında elektronik vites değiştirme sistemi veya müşterilerin ihtiyaç duyduğu zaman ve yerde kabiliyet için tasarlanmış, güven verici bir ayarla ve unut moduna sahip gelişmiş yeni bir tam zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi. Ön tampondaki belirgin çift kurtarma kancası ile arazide kurtarma işlemi daha kolay hale getirilmiş.

 

Müşteri Odaklı İç Mekan Özellikleri

 

Yeni Ford Ranger 2023 3

 

Yeni Ford Ranger 2023‘ün bağlantı deneyiminin kalbi, orta bölmedeki büyük 10,1 inç veya 12 inç dokunmatik ekran. Bu ekran tamamen dijital gösterge panelini tamamlıyor ve sesle etkinleştirilen iletişim, eğlence ve bilgi sistemleriyle müşteriye hazır olarak gelen Ford’un en yeni SYNC™ 4 sistemiyle yüklü. Buna ek olarak, FordPass™ uygulamasına bağlandığında hareket halindeyken bağlantıya izin veren gömülü bir fabrika montajlı FordPass Connect modem vardır, böylece müşteriler dünyalarına bağlı kalabilirler. FordPass, bir mobil cihaz aracılığıyla Uzaktan Çalıştırma, Araç Durumu ve uzaktan kilitleme ve kilit açma işlevleri gibi özelliklerle sahiplik deneyiminin geliştirilmesi amaçlanmış.

Geleneksel sürüş modu kontrollerinin çoğu gösterge panelinden ve orta konsoldan SYNC ekranındaki kendi özel ekranlarına taşınmış. Sürücüler tek bir düğmeye basarak Yeni Ford Ranger 2023‘ün tüm arazi ve sürüş modları için özel ekranına gidebiliyor ve burada aktarma organlarını, direksiyon açısını, araç eğim ve yuvarlanma açılarını ve diğer kontrolleri gerçekleştirebiliyor.

Ekran ayrıca, dar şehir alanlarında park etmeyi kolaylaştırmak veya keşif sırasında özellikle zorlu arazilerde pazarlık yaparken yardımcı olmak için 360 derecelik bir kameraya da bağlı. Buna ek olarak, müşteriler Ranger’ın yeni dış bölge aydınlatma sistemini dokunmatik ekran veya FordPass uygulaması aracılığıyla kontrol edebilirler, bu da karanlıkta çalışmak, kamp yapmak veya herhangi bir şey yapmak zorunda kalmayacakları anlamına gelir. Ranger teknolojisi ayrıca gömülü FordPass Connect modem sayesinde Ford Power-Up kablosuz yazılım güncellemelerini kabul edecek şekilde geleceğe hazır olacak.

Tasarım ekibi ayrıca araç sahipleri için akıllı depolama ve kullanışlı özellikler de yarattı. Sadece telefonunuzu saklayabileceğiniz veya kablosuz olarak şarj edebileceğiniz (uyumlu olduğu yerlerde) yerler değil, aynı zamanda eşyalarınızı saklayabileceğiniz büyük bir orta konsol bölmesi de var. Buna ek olarak, kapı cepleri daha fazlasını taşıyacak şekilde tasarlanmış, geniş gösterge paneli bir üst torpido gözünü gizliyor ve arka koltukların altında ve arkasında saklama kutuları var.

 

Daha İyi Erişim Daha İşlevsel Yük Alanı

 

Yeni Ford Ranger 2023 4

 

Ranger Araç Mühendisliği Müdürü Anthony Hall, “Müşterilerimizle bir araya geldiğimizde ve yük kutusuna nasıl tırmandıklarını gözlemlediğimizde, büyük bir iyileştirme fırsatı gördük” dedi. “İnsanlar lastiğe basıp kamyonun yan tarafına geçiyor ya da kendilerini açık bagaj kapağının üzerine çıkarıyorlardı.”

Bu durum, yeni nesil Ranger’ın arka lastiklerinin arkasında entegre bir yan basamak oluşturularak kasaya erişmeleri için daha güçlü ve daha dengeli bir yol yaratılması için ilham kaynağı oldu. Buna ek olarak Ranger ekibi, daha geniş bir yük yelpazesinin yük kutusuna sığabilmesini ve güvenli kalabilmesini sağlamak için çalıştı.

“Kamyonu 50 mm genişletmek çok fazla gibi görünmeyebilir, ancak özellikle yük kutusunda büyük bir fark yaratıyor. Bu, müşterilerin bir kontrplak levha veya tam boyutlu bir palet gibi oldukça temel bazı öğeleri düz bir şekilde yükleyebilecekleri anlamına geliyor,” diyor Hall.

Müşteri odaklı diğer düşünceli dokunuşlar arasında hem kamyon kasasını çizilmelere karşı hem de araç sahiplerinin dizlerini çelik bir kamyon kasası üzerinde diz çökmekten korumaya yardımcı olan yeni, sert plastik kalıplı bir yatak astarı yer alıyor. Güçlü çelik boru raylar üzerindeki ekstra kargo bağlama noktaları, yükleri sabitlemek için uygun noktalar sağlar. Kasanın kenarları ve bagaj kapağı boyunca uzanan dayanıklı, esnek yük kasası kapakları, kanopiler ve diğer satış sonrası aksesuarlar için yapısal bağlantı noktalarını gizler.

Buna ek olarak Yeni Ford Ranger 2023, kereste veya alet kutusu gibi çeşitli boyutlardaki eşyaları tutmak için bölücülerle tasarlanmış yeni bir kargo yönetim sistemi sunuyor. Araç sahipleri ayrıca, kargo kutusunun her iki tarafına cıvatalanmış raylara klipslenen ultra güçlü yaylı kelepçelerden oluşan bir sistem kullanarak, aksi takdirde kabine girmesi gereken nesneleri saklamak için daha küçük bölmeler oluşturabilirler. Bagaj kapağı, inşaat malzemelerini ölçmek, kavramak ve kesmek için entegre bir cetvel ve kelepçe cepleri ile mobil bir çalışma tezgahı olarak da kullanılabilir.

 

Instagram sayfamızı takip edebilirsiniz: Vidyoto 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Opel Astra Elektrik Türkiye’de Satışa Sunuldu