DOLAR

32,2511$% 0.14

EURO

35,0023% 0.27

STERLİN

41,0886£% 0.43

GRAM ALTIN

2.417,88%0,36

ONS

2.333,61%0,22

BİST100

10.676,65%-1,07

BİTCOİN

2227717฿%0.71048

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Toyota Corolla Hatchback Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Toyota Corolla Hatchback Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Toyota Corolla Hatchback Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

REKLAM

İki adet kendinden şarjlı hibrit güç aktarma sistemi seçeneği sunan ilk model olan Toyota Corolla Hatchback Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu.

 

corolla hb 1

 

REKLAM

Toyota Corolla Hatchback Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

 

Toyota’nın çift hibrit stratejisinin başlangıcını gösteren iki adet kendinden şarjlı hibrit güç aktarma sistemi seçeneği sunan ilk model olan yeni Toyota Corolla Hatchback, Türkiye’de 27 Şubat 2020 tarihinden itibaren satışa sunulacak. 122 DIN HP’lik 1.8 litre veya 180 DIN HP üreten yepyeni 2.0 litre motora sahip olan yeni Toyota Corolla Hatchback,  114 DIN HP’lik 1.2 litre turbo benzinli motora da sahip olacak.

 

Toyota Yeni Küresel Mimari (TNGA) GA-C platformunda geliştirilen yeni Toyota Corolla Hatchback, 10 mm kadar alçaltılmış bir ağırlık merkezi, yüzde 60 daha sert karsoeri ve standart olarak sunulan çok bağlantılı arka süspansiyon gibi özellikler sunuyor. Daha fazla detaya girecek olursak alüminyum, yüksek mukavemetli çelik ve sıcak preslenmiş malzemelerin yaygın olarak kullanıldığı yeni Corolla Hatchback’te kapıların ve tavan panelinin panel kalınlığı azaltılmış. Böylece yakıt verimliliğini artırmaya yardımcı olacak şekilde önemli bir ağırlık azaltımı gerçekleştirilmiş. Aynı zamanda, yeni gövde boyunca yapıştırıcıların eklenmesi, punta kaynağının kullanımında bir artış ve tamamen kapalı enine kesitlerin ve yapısal halkaların kullanılması, eski modellere göre vücut sertliğini yaklaşık yüzde  60 oranında artırmış. Bu da  yol tutuşunda önemli bir artış, direksiyon hareketlerinde duyarlılık ve yüksek hız dengesi sağlamış. Motorun düşük montaj yüksekliği, koltukların alt kalça noktası ve hibrid akünün arka koltukların altındaki yeri sayesinde kullanım ve çeviklik daha da geliştirilmiş. Bu geliştirmelerle birlikte, yeni Corolla Hatchback’in ağırlık merkezi 10 mm kadar düşürülmüş.

 

corolla hb 2

 

Yeni Toyota Corolla Hatchback’te MacPherson gergi ön süspansiyon sistemi, tamamen yeni bir çok bağlantılı arka süspansiyon düzenlemesi, yeni amortisör valfi teknolojisi ve ilk kez hatchbackte  suulan Adaptif Değişken Süspansiyon (AVS) sistemine sahip. Ön süspansiyon geometrisi, yeni geliştirilmiş amortisörler ve orta ila yüksek hızlı virajlarda doğrusal direksiyon tepkisi için optimize edilmiş helezoni yay özellikleri ile revize edilmiş. Süspansiyon kolu ve burç yapıları değiştirilerek daha hızlı amortisör tepkisi elde etmek ve bozuk yüzeylerin neden olduğu sarsıntıların iletimini en aza indirmek ve yüksek sürüş konforu sağlamak için kayan parçaların sürtünmesi azaltılmış. Yeni geliştirilen çok bağlantılı arka süspansiyon, hem taşıma stabilitesi hem de sürüş konforu sunan kompakt ambalajlara ve özel olarak tasarlanmış helezon yaylara sahip olmuş. Ve bağlantı kolu konumu, hem virajlarda hem de frenleme sırasında lastikleri başparmağa açılacak şekilde optimize edilerek, aracın direksiyon hareketleri tepkisini ve frenleme sırasında dengeyi artıracak şekilde tasarlanmış. Hem ön hem de arka süspansiyon sistemleri, daha akıcı ve daha konforlu bir sürüş için sürtünmede yüzde 40 azalma sağlıyor. Uyarlanabilir Değişken Süspansiyon (AVS) sistemi, dört tekerleğin tamamında amortisör sönümlemesini kontrol ederek hem sürüş konforunu hem de geliştirilmiş direksiyon tepkisi ve daha düz bir sürüş sürüş performansı sunuyor. AVS; ECO, NORMAL, SPORT S, SPORT S + veya CUSTOM modlarının seçimine göre sönümleme kuvvetini kontrol etmek için Sürücü Modu Seçme sistemi ile işbirliği yaparak sürücülerin uygun sürüş konforu ve yol tutuş çevikliği dengesini sunuyor.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kıbrıs’ın Elektrikli Otomobil Modeli Günsel B9 Tanıtıldı