TOGG Yerli Otomobil Hakkında Tüm Detaylı Bilgiler

2022’de C-SUV olarak pazara çıktığında, Avrupa’nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk SUV’u olacak TOGG Yerli Otomobil Hakkında Tüm Detaylı Bilgiler.

 

yerli oto teknik ozellikler

 

TOGG Yerli Otomobil Hakkında Tüm Detaylı Bilgiler

 

Türkiye’nin ilk küresel mobilite markası olma amacıyla resmi kuruluşu 28 Haziran 2018’de gerçekleşen Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), otomobil gamının tüm modellerine altyapı oluşturacak tamamen yeni ve doğuştan elektrikli araç platformunu özgün, modüler ve üstün olmak üzere 3 ana başlık ile tanımlıyor. Kuruluşundan 18 ay sonra 3 boyutlu ilk modelini ve bir konsept aracını gün ışığına çıkaran TOGG’un, Türkiye’nin ilk doğuştan elektrikli, sıfır emisyonlu ve akıllı otomobili olarak üreteceği C-SUV modeli, segmentinin en uzun aks mesafesine, en geniş iç hacmine, en iyi hızlanma performansına ve en düşük toplam sahip olma maliyetine sahip olacak.

 

Motor Özellikleri

 

Doğuştan elektrikli modüler platforma sahip olacak olan yerli otomobil, 200 HP güç ile 7,6 saniye, 400 HP güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek. Ön aksında yer alan bağımsız MacPherson ve arka aksında tam bağımsız entegre süspansiyon sisteminin görev alacağı yerli otomobilin 200 HP güç sunan tek e-motorlu versiyonunda arkadan çekişli (RWD), 400 HP güç sunan iki e-motorlu versiyonunda ise tüm tekerleklerden çekiş (AWD) sistemi görev alacak.

 

Teknolojik Özellikler

 

TOGG, 2023 yılından itibaren dünyada ilk kez Türkiye’nin otomobilinde kullanılmaya başlanacak olan “Holografik Asistan” teknolojisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu teknoloji sayesinde sürücü gözünü yoldan ayırmadan aracın gösterge ekranında verilen bilgileri görmekle kalmayacak, aynı zamanda yol ve çevre hakkında ihtiyacı olabilecek diğer tüm bilgilere ulaşabilecek. Ayrıca yerli otomobil şehir içi trafik pilotu özelliğini de içeren ileri sürücü destek sistemleri sayesinde “Seviye 2+” otonom sürüş kabiliyetine sahip olacak. Ayrıca Türkiye’nin yerli otomobil, TOGG mühendisleri tarafından tasarlanan sürekli geliştirilebilir mimari sayesinde “Seviye 3 ve ötesi” otonom sürüş dönüşümüne uygun ve hazır altyapıya sahip olacak.  4G/5G bağlantısıyla internet üzerinden yapılabilecek güncellemeler yerli otomobili sürekli geliştirilmesini sağlayacak.

 

Pil Özellikleri

 

Türkiye’nin yerli otomobili, ileri lityum-iyon pil teknolojisi ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağlayacağı teknik avantajlar sayesinde 8 yıl boyunca pil garanti güvencesine sahip olacak. Kullanıcılarına, yüksek enerjili lityum-iyon pil teknolojisi ile Türkiye’nin yerli otomobili, 300+ km. veya 500+ km. menzilli 2 farklı pil seçeneği sunacak. Yerli otomobil hızlı şarj ile 30 dakikadan da az sürede yüzde 80 pil doluluğa ulaşacak. Türkiye’nin yerli otomobili, yollara çıkacağı 2022 yılına kadar TOGG’un öncülüğünde yayılımı sağlanacak geniş kapsamlı şarj altyapısı sayesinde evlerde, ofislerde ve yol üzerindeki istasyonlarda şarj edilebilecek.

 

Güvenlik Özellikleri

 

Yerli otomobil, standart olarak 7 adet hava yastığı, hava kanallı ön ve arka fren diskleri ve kapsamlı aktif güvenlik sistemleri desteği sunacak. Yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak olan yerli otomobil, 2022 EuroNCAP 5 Yıldız güvenlik normlarını sağlayacak şekilde aktif ve pasif güvenlik sistemlerini kullanacak.

 

Türkiye’nin Yerli Otomobili Tüm Fotoğrafları İçin Görsele Tıklayabilirsiniz…

 

yerli fo ga

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM