Seat Frankfurt’ta Leon Cross Sport’ı tanıttı

 

SEAT, Frankfurt Fuarı’nda tek kapılı “coupe” spor bir otomobilin performansıyla, 4 tekerden çekiş sisteminin çok yönlülüğünü birleştiren Leon Cross Sport konsept aracını tanıttı.

 

Set Leon Cross Sport konsept modeli, performansını Leon Ailesi’nin en sportif modeli olan Leon Cupra’dan alıyor. 300 HP güç üreten 2 litre motor, otomobilin 0-100 km/s hızlanamasını 4.9 saniyede tamamlamasını sağlıyor. Elektronik olarak kontrol edilen 4 çeker sistemi ve yerden 41 milimetre daha yüksek olan gövdesi, kullanıcının Leon Cross Sport ile her türlü yol koşulunda performans ve konforla buluşmasına yardımcı oluyor. Diğer SEAT modellerinde olduğu gibi, son nesil erişim teknolojilerinin kullanıldığı otomobilde, Full Link sistemi ile kullanıcılar her türlü akıllı telefonu, otomobile bağlayarak, birçok uygulamayı telefonlarıyla kullanabiliyor. Leon Cross Sport konsept otomobilde, ayrıca uyarlanabilir hız sabitleme sistemi, şerit asistanı, trafik levhası tanıma sistemi gibi birçok güvenlik ve sürücü asistanları da yer alıyor.

 

Seat presents the Leon Cross Sport showcar

SEAT_LEON_CROSS_SPORT

The SEAT Leon Cross Sport features the performance of a compact sports car and the distinctive coupé styling of a two-door, combined with the versatility of electronically controlled all-wheel drive and 41 mm more ground clearance. Furthermore, its appealing design impresses with perfect proportions and crisp lines characterised by the highest standards of precision and quality.

The SEAT Leon Cross Sport showcar gets its performance output from the Leon CUPRA. Its two-litre engine generates 300 PS of power and accelerates to 100 km/h from standstill in only 4.9 seconds. As with all current SEAT models, the Leon Cross Sport features latest generation connectivity, enabling smartphones from different makers and platforms to conveniently and comfortably connect to the vehicle system using Full Link. And further mention goes to the most innovative driver assistance systems such as adaptive cruise control with Front Assist, a specially adapted electronic stability system, road sign recognition, progressive steering and lane keeping assistance.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?