9 Mayıs 2017 15:05:48 | Son Güncelleme: 9 Mayıs 2017 15:05:48

Scania’nın Yeni Nesil Kamyonları Türkiye’de Satışa Sunuldu

Scania, 2 milyar Avro yatırımla  10 yıl süren Ar-Ge çalışması ve 10 milyon km’nin üzerinde test sürüşü sonucu ürettiği yeni nesil kamyonlarını satışa sundu.

 

 

T-şeklindeki ön yüz tasarım anlayışının büyük ölçüde korunduğu yeni nesil Scania’da, kabin, motor, güç ve aktarma organları tamamen yenilendi. Yeni araçlarıyla birlikte Euro 6 emisyon değerlerini yüzde 100 SCR sistemi ile sağlayan 500 HP’lik 13 litre  yeni motorunu da piyasaya süren Scania’nın 13 litrelik motor serisinde ayrıca 370, 410 ve 450 ve HP gücündeki motorlar da yer alıyor. 16 litrelik motorların güç seçenekleri ise 520, 580 ve 730 HP. Scania, güç aktarma organlarındaki geliştirmeler ve aerodinamik çözümler ile yüzde 5 oranında yakıt tasarrufu sunuyor.  Vites değişim süresini yarı yarıya azaltan yeni tam otomatik opticruise vites kutusu seçeneği sunan yeni nesil Scania, mevcut P, G ve yenilenen R kabinlerine, tamamen düz zeminli S serisi kabini de ekliyor. A sütunu en geniş görüş açısı için inceltilerek yeniden tasarlanan Scania oyları 150 ile 200 cm arasındaki değişen tüm sürücüler için rahat bir sürüş pozisyonu sunuyor. 24 farklı temel kabin modelini müşterilerin tercihine sunan Scania’nın tüm yeni kabinlerinde, sürücünün oturma pozisyonu, 6.5 cm öne alınırken sol cama 2 cm daha yakınlaştırılmış. Böylece sürücünün görüş açısı ve yol hakimiyetinin artırılması sağlanmış.

 

MÜŞTERİYE ÖZEL ÇÖZÜMLER SUNMAK GEREKİYOR

İstanbul Park’ta gerçekleşen test sürüşü aktivitesi ile tanıtılan yeni nesil Scania’lar hakkında konuşan Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, “Ağır vasıta sektöründe ihtiyaçlar, rekabet şartları ve maliyet beklentileri değişiyor. Artık standart bir araçla iş yapma dönemi sona erdi. Yapılan işe, taşınan ürüne uygun araçlar ve araçlarla birlikte sunulan bakım anlaşmaları, sürücü eğitimleri ve filo yönetim sistemleri gibi çeşitli hizmet paketleri ile müşteriye özel çözümler sunmak gerekiyor. Bu yüzden yeni nesil Scania’yı sadece bir araç değil, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel tasarlanan hizmet paketleri ile eksiksiz bir taşımacılık çözümü olarak görüyoruz. Müşterilerimizle yaptığımız detaylı görüşmeler ve tüm dünyada dolaşan 250 binin üzerinde Scanialardan toplanan gerçek yol koşulları verileriyle müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirliyor ve bu sayede en uygun çözümleri üretiyoruz” dedi. Eksin sözlerine “Müşterilerimizin karlılıklarının artması için iki temel konuya odaklanıyoruz. Maliyetlerini azaltmak ve gelirlerini artırmak. Gelirin artması için temel koşul aracın çalışır durumda olması, serviste beklememesi. Scania’nın herkes tarafından bilinen sağlamlığı yanında, yeni teknolojilerimiz, müşteri odaklı hizmetlerimiz ve uzun bakım aralıklarımız ile araçların kesintisiz hizmet sürelerini en üst seviyeye çıkarıyoruz” diye devam etti. Eksin sözlerini “Yeni nesil Scania’ların, halen piyasadaki en iyi çözüm olan mevcut kabin araçlarımızla birlikte, Türkiye’de önemli bir pazar payı elde edeceğine inanıyorum” şeklinde tamamladı.

 

 

YENİ NESİL SCANIA FOTOĞRAFLARI İÇİN GÖRSELE TIKLAYIN

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak