ÖTV ve KDV İndirimi Sonrası Peugeot Modelleri Daha da Avantajlı Olacak

REKLAM

Vergi indiriminin otomotiv sektörünü pozitif etkileyeceğini söyleyen İbrahim Anaç; “ÖTV ve KDV İndirimi Sonrası Peugeot Modelleri Daha da Avantajlı Olacak” dedi.

 

 

ÖTV ve KDV İndirimi Sonrası Peugeot Modelleri Daha da Avantajlı Olacak

 

Otomotiv sektörü, açıklanan ÖTV ve KDV indirimi ile ‘in son iki ayında rahat bir nefes almayı planlıyor. Daha önce ÖTV matrahlarında yapılan değişikliğin anahtar teslim fiyatlarına yüzde 3 ile yüzde 6 arasında bir revizyon olarak yansıdığını söyleyen Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Anaç, mevcut durumda ÖTV oranlarında yapılan 15 puanlık indirimin ve KDV oranında yapılan 17 puanlık indirimin etkisi çok daha fazla olacağını belirtti. İndirim hem zamanlama ve hem de içerik açısından, otomotiv sektörü, tüketiciler ve hem de devletin vergi gelirleri açısından çok yerinde bir adım olduğunu ifade eden Anaç, “Son dönemde önemli bir daralma yaşanan otomotiv pazarının son iki ay beklentisinin yüzde 40 ile yüzde 50 arasında artış göstereceğini düşünüyoruz” dedi.

 

Peugeot Modelleri Yüzde Sıfır Faizli Satılacak

 

Peugeot olarak Türkiye’de son dönemde önemli başarılara imza attıklarını ifade eden Anaç, şunları söyledi: “Yeni ÖTV oranları otomobil ve hafif ticari Peugeot modellerinde önemli fırsatlar sunuyor olacak. 100 bin TL matraha sahip bir otomobilin yeni ÖTV oranları ile sağlayacağı avantaj 18 bin 400 TL, 80 bin TL matraha sahip Peugeot Partner tipi hafif ticari aracın yeni ÖTV oranları ile sağlayacağı avantaj 9 bin 440 TL, 70 bin TL matraha sahip Peugeot Partner Panelvan tipi aracın yeni KDV oranları ile sağlayacağı avantaj 12 bin 370 TL olacak. Peugeot olarak ÖTV ve KDV indirimlerine ek olarak çeşitli fırsatlar sunuyoruz. Hemen hemen tüm modellerimizin fiyatları Ağustos ayı seviyelerine gelmiş durumda. Tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyen en önemli unsurlarından birisi de tüketici finansmanı olarak karşımıza çıkıyor. ÖTV indirimine ek olarak mevcut ortamda tüketici finansmanı ile ilgili yaşanabilecek zorlukların önüne geçebilmek ve satın alma sürecini kolaylaştırmak adına tüm Peugeot modellerimizde yüzde 0 faizli kredi seçeneğini de sunuyor olacağız.”

 

Otomobil ve Ticari Araçlarda ÖTV ve KDV Oranları Düşürüldü

 

Otomobil ve Ticari Araçlarda ÖTV ve KDV Oranları Düşürüldü

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM
REKLAM
REKLAM

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle