DOLAR

33,0333$% -0.15

EURO

35,9808% -0.52

STERLİN

42,7123£% -0.33

GRAM ALTIN

2.546,81%-2,07

ONS

2.398,82%-1,89

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2191231฿%3.97892

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Otomobil Bayileri Gelirlerini Daha Fazla Nasıl Artırabilir?

Otomobil Bayileri Gelirlerini Daha Fazla Nasıl Artırabilir?

Otomobil Bayileri Gelirlerini Daha Fazla Nasıl Artırabilir?
0

BEĞENDİM

REKLAM

 

Otomobil bulunurluluğu ve yüksek fiyat sorunlarının yaşandığı bu dönemde Otomobil Bayileri Gelirlerini Daha Fazla Nasıl Artırabilir?

 

bayi gelir CRM

 

Otomobil Bayileri Gelirlerini Daha Fazla Nasıl Artırabilir?

 

Bir müşteri için otomobil satın alma kararı çok uzun bir süreç olabilir. Çünkü müşteri sadece araç satın almak değil, devamında gelecek olan her şeyi yani bakım, servis, yenilemeler ve tabii ki tavsiyeler gibi çok yönlü konuları yaşamaya başlayacaktır. Bu süreçte otomobil bayilerine önemli görevler düştüğü aşikardır. Bayilerin uyguladığı kişiselleştirilmiş kampanyalar, geçmiş müşterilere ve arkada kalmış potansiyel müşterilere uygulamak zordur. Çünkü her müşteriye aynı mesaj iletilmez, müşterilere olan yaklaşım hassastır ve zamanlama mükemmel olmalıdır. Müşterilerin son web sitesi ziyareti, VDP görünümleri ve kiralama/finans yenilemesi gibi devreye giren önemli değişkenler söz konusudur. Hiçbir insan bu tür bir kişiselleştirmeyi fiziksel olarak ölçekleyemezken, bu kişiselleştirme uygulamaları aslında bayilerin CRM’ni para kazanma makinesine dönüştürebilecek bir uygulama haline gelebilir. Bir bayinin CRM’nide 10 bin aktif olmayan potansiyel müşteri varsa ve sadece yüzde 10’una kadar yeniden ulaşabilse, bu ömür boyu 1000 yeni müşteriye ulaşmak demektir. Keşfedilmeyi bekleyen gerçekten saf altın.

 

Her şey seyircilerle ilgili

 

CRM’nizin daha fazlasını gelir fırsatlarına dönüştürmek için doğru teknolojiye yatırım yaptığınızdan emin olmanın ilk adımı izleyici oyunudur. Bayinin fırsatları alakasız kitlelere dağıtmadığından emin olmak isteniyorsa, talep edilen ve beklenen hiper kişiselleştirme ile, doğru segmentasyon yapmalı, yakın zamanda VDP’leri ziyaret etmiş kişileri, nakit sahibi müşterileri ve 8 aydan uzun bir süre önce bayiye gelmiş ama otomobil satın almamış soğuk müşteri adayları gibi kitlelerin optimize edilmesi gerekiyor.

 

Dinamiklik Önemli

 

Uygun kitleleri belirlemek ve segmentlere ayırmak için doğru makinelere sahip olduğunuzda, e-posta şablonlarınızın ve SMS pazarlamanızın dinamik şablonlara ve birleştirme etiketlerine sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Hiç kimse adı veya önceden doldurulmuş formları olmayan bir e-posta almak istemez. E-postayı gönderiyorsanız, kim olduklarını bilmelisiniz! Bundan daha ilerisi ise, müşteriye gönderilen e-posta içerisinde yer alan ve bayinizin internet sitesine yönlendirme içeren, potansiyel müşterinizle birebir görüşmeyi sağlayacak dinamik videolar ve formlardır. Bir müşteri e-postanızdaki bir bağlantıya tıkladığında, onları nasıl tanımlayacağınızı ve web sitenize geldiklerinde onları nasıl selamlayacağınızı öğrenecek ve böylece kullanıcı deneyimini son derece sorunsuz sağlamış olacaksınız. Ayrıca, ilgi çekici araçlar veya ilgili hizmetler gibi şeyleri dinamik şablonlarla kişiselleştirebilirsiniz.

 

CRM ile Doğru İletişim

 

Bayiniz CRM’nizi araştırmak için en iyi teknolojiye yatırım yapsa bile, gerçek zamanlı makine öğrenimi, bağlı veriler olmadan muhtemelen en iyi şekilde çalışamaz. Bayinizin web sitesi verilerinin ve reklam etkinliğinin CRM ile doğru iletişim kurduğundan emin olun. Böylece potansiyel müşterinin dijital ayak izinin tam bir resmini elde edebilirsiniz. CRM bilgisi kritik olmakla birlikte, her fırsattan en iyi şekilde yararlanmak ve daha fazla olası satışları satışa dönüştürmek için müşteri faaliyetleriyle birleştirilmelidir. Veriler birbirine bağlandığında, müşterinizin hikayesinin en güncel versiyonunu size sunarak sizi dönüşüme bir adım daha yaklaştırır.

 

Aradığınız Altın Madeni

 

Veritabanınızın daha fazlasını, işletmeye dönüştürebilecek bir ölçekte kişiselleştirilmiş müşteri adayı yetiştirmeyi düşünürken, bir araya getirilecek çok sayıda parça vardır. Ve hiçbir insan bunu yapamazken, bayiniz, kitlenizi öğrenebilen, site içinde ve dışında doğru mesajla alışveriş yapanları hedefleyebilen AI destekli teknolojileri göz önünde bulundurmalıdır. Verileriniz ve müşteri tabanınız, aradığınız altın madeni olabilir, bu yüzden kaçırmayın.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Fiat Doblo Frigo Maxi Türkiye’de Satışa Sunuldu