Opel’in Amiral Gemisi Her Anlamda Yenilendi: Insignia Grand Sport

İç ve dış tasarımında Monza Concept’ten izler taşıyan Insignia Grand Sport, Mart 2017’de Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini yapacak.

 

İç ve dış tasarımında Monza Concept’ten izler taşıyan Insignia Grand Sport, Mart 2017’de Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini yapacak.

 

Geliştirme sürecinde verimliliğin ön planda tutulduğu Insignia Grand Sport, hafif materyallerin kullanılması ve geliştirilmiş mühendislik çözümleri ile 175 kg’a kadar hafifledi. Insignia 2017’de pazara sunulduğunda son nesil turbo motorlar ve şanzımanlar ile gelecek. Sürtünmesi azaltılmış, verimli 8 ileri yeni otomatik vites öne çıkanlar arasında. bu yeni vites, tork vektörleme yeteneğine sahip dört çeker sistemle birlikte sunulacak. Daha uzun, yere daha yakın, bir coupé hatlarına kavuşan Insignia Grand Tourer, dış tasarımıyla da genel olarak verimlilik, keskinlik ve ferahlık hissi uyandırmayı başarmış. Ayrıca Insignia Grand Tourer’ın aks mesafesi 92 mm uzatılarak daha da ferah bir iç mekan sağlanmış. 490 ile 1.450 litre arasında değişen bagaj hacmi de gayet tatminkar veriler sunuyor.

 

 

Insignia Grand Sport sürüşü daha güvenli, daha rahat ve daha konforlu kılmayı hedefleyen teknolojilere kavuşmuş. Astra’nın Sürüşe Duyarlı LED Matrix ön far sistemini daha da geliştiren Opel mühendisleri, Yeni Insignia için ikinci nesil IntelliLux LED Matrix farları ortaya çıkardı. Daha hızlı, daha keskin ve daha güçlü hale gelen yeni farların uzunları ise 400 metreye kadar ulaşabiliyor. Direksiyona ufak müdahalelerde bulunan Şerit Takip Sistemi, kritik bilgileri ön cama yansıtan yeni Head-up-Display Sistemi, 360 derece kamerası gibi teknolojiler de Insignia Grand Sport ile sunuluyor. Daha da geliştirilen FlexRide şasi, her sürüş tarzına göre uyum sağlayacak ideal sürüşün temelini sağlıyor. Sistem; amortisörleri, direksiyonu, gaz tepkisini ve otomatik vites seçeneğinde vites değiştirme noktalarını sürücünün belirlediği “Standard,” “Sport” ya da “Tour” modlarına uyumlu olarak değiştiriyor. Seçilen moda göre direksiyon ve gaz tepkileri değişiyor ve ESP daha geç ya da erken devreye giriyor.

 

 

Insignia Grand Sport ‘un gösterge paneli sürücüye dönük ve yatay yerleştirilmiş yapıda. Opel’in AGR sertifikalı ergonomik ön koltukları standart ayarların yanı sıra elektrikli yan destek ayarına, masaj, konum hafızası ve havalandırma seçeneklerine sahip. Insıgnıa Grand Sport ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu IntelliLink sistemlerini de sunuyor. Önceki modellerde olduğu gibi akıllı telefonlar otomobilin bilgi-eğlence sistemine sorunsuz bağlanırken, artık kablosuz olarak şarj da edilebilecek.

 

OPEL INSIGNIA GRAND SPORT FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?