DOLAR

31,3677$% 0.42

EURO

34,0595% 0.51

STERLİN

39,7661£% 0.47

GRAM ALTIN

2.101,43%2,38

ONS

2.083,22%1,93

BİST100

9.097,15%-1,05

BİTCOİN

1949880฿%2.02734

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Kaskonun Yenilenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Kaskonun Yenilenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Kaskonun Yenilenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar
0

BEĞENDİM

 

Oluşabilecek herhangi bir  trafik kazasında araç sahiplerinin masraflarını karşılayan Kaskonun Yenilenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar.

 

kasko_2

 

Kaskonun Yenilenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar

 

Kaskonun yenilenmesi esnasında daha avantajlı bir fiyat alınmasını sağlayan etkenlerin başında hasarsızlık indirimi geliyor. Bir önceki kasko döneminiz esnasında sigortadan hasar talebinde bulunmamışsanız, sigorta prim ücretinizde yüzde 30 ile yüzde 60 arasında bir indirimine sahip olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise hasarsızlık indiriminin, otomobili değil, kişiyi kapsamasıdır. Yani daha önceki aracınızda hasar talebinde bulunmadıysanız, yeni aracınızda da hasarsızlık indirimi avantajından yararlanabilirsiniz. Hasarsızlık indirimi için sigorta şirketlerinin belirlediği kasko yenileme süreleri ise farklılık gösterebilir. Bu nedenle söz konusu süreleri takip ve kontrol etmeniz gerekir.

 

Muafiyet

 

Kasko sigortasının maliyetini düşürmek üzere sıklıkla tercih edilen “muafiyet indirimi” uygulaması, sigorta şirketi ile vardığınız anlaşma gereğince hasarınızın belli bir orana kadar ödeyeceğinize yönelik teminatta bulunmanız anlamına gelir. Bu oran yüzde 1, 2, 3 gibi değişiklikler gösterebilir. Ayrıca kaskonuzu yenilerken muafiyet şartlarında bir değişiklik yapılıp yapılmadığına da dikkat etmelisiniz. Muafiyetli bir kasko sigortası satın aldığınızda, hasar ödemesi durumunda bu oran kadar kesinti yapılacağını unutmayın.

 

Kişi ve araç bilgisi

 

Kasko sigortası yenileme işlemi yapılırken, kişisel bilgilerinizin doğru olmasına dikkat edin. Yeni poliçenizde araç veya kişisel bilgilerinizde bir hata fark etmeniz halinde durumu mutlaka sigorta şirketinize bildirin.

 

Prim artışı

 

Kasko yenilerken poliçenizde beklediğinizden fazla prim artışı olması halinde, sebeplerini araştırın. Eğer tahmin ettiğinizden daha fazla bir artış yapıldığını düşünüyorsanız, başka sigorta şirketlerinden de mutlaka fiyat araştırması yapın ve ilk teklifi aldığınız şirketten yeni bir değerlendirme isteyin. Kasko sigortanızı yenilerken sigorta şirketinizi değiştirseniz bile, hasarsızlık indirimi gibi avantajlarınızı kullanabileceğinizi unutmayın.

 

7 gün 24 saat sigorta desteği

 

Sigorta satın alırken ya da yenileme döneminde herhangi bir ihtiyacınızda 7 gün 24 saat size destek verecek olan profesyonel bir ekip ile çalıştığınızdan emin olun. Kazanın ne zaman yaşanacağı belli olmaz; gece yarısı, bayram, yılbaşı tatili demeden hizmet veren bir sigorta aracısı sigortaya gerçekten ihtiyaç duyduğunuz o anlarda yanınızda olacaktır.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Honda City ve Honda Accord Ne Zaman Satışa Sunulacak?