16 Ocak 2018 08:05:40 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 18:19:33

Hyundai’nin Eko-Araç Portföyünün Teknolojik Amiral Gemisi: NEXO

Hyundai’nin Eko-Araç Portföyünün Teknolojik Amiral Gemisi: NEXO Amerika Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) tanıtıldı.

 

 

Hyundai’nin Eko-Araç Portföyünün Teknolojik Amiral Gemisi: NEXO

 

Hyundai, Amerika Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) yeni teknolojilerini ve yeni Fuel Cell otomobili olan NEXO’yu tanıttı. Selefi olduğu Tucson FCV’den 169 km daha fazla menzille 800 km menzile sahip olan NEXO, daha hafif bir aktarma organıyla yüzde 25 gibi daha iyi hızlanma performansı gösteriyor. Performansından memnun kalındığı için daha da geliştirilen ix35’in kullandığı yakıt pilini kullanan NEXO, sadece 5 dakika içinde deposunu tamamen doldurabiliyor. 

Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri

 

Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) ile donatılmış olan NEXO, Kör Nokta İzleme Monitörü’ne (BVM) sahip. Sistem, aracın her iki yanına yerleştirilen kameralar, ana göstergeye yansıttıkları canlı görüntülerle her iki yöndeki şerit değişimlerinde sürücüleri uyarıyor. Sistem, geleneksel dikiz aynası tarafından görülemeyen alanları böylelikle aracın her iki yanındaki geniş açılı surround monitörlerle görmeyi sağlıyor. Aktif Şerit Takip Yardımcısı (LFA) da Hyundai adına yepyeni bir teknoloji. NEXO’da yerini alan bu son sistem, aracın şeritte hizlanmasına veya kalmasına yardımcı olmak için direksiyonu otomatik olarak ayarlıyor. Uzaktan Kumandalı Park Asistanı RSPA ise NEXO’nun sürücülü veya sürücüsüz park etmesini sağlıyor. RSPA sistemi, sürücünün bir düğmeye dokunarak aracı olduğu yerden hareket ettirmesini sağlarken aynı zamanda en sıkışık yerlerde güvenle çıkış yapmasına da olanak tanıyor. Uzaktan Kumandalı Park Asistanı RSPA ise NEXO’nun sürücülü veya sürücüsüz park etmesini sağlıyor. RSPA sistemi, sürücünün bir düğmeye dokunarak aracı olduğu yerden hareket ettirmesini sağlarken aynı zamanda en sıkışık yerlerde güvenle çıkış yapmasına da olanak tanıyor.

 

 

Hyundai Motor Grup’un 2025 yılına kadar satışa sunacağı 18 çevreci modelden biri olan Hyundai NEXO, 2018 yılının ilk aylarından itibaren belirli pazarlarda satışa sunulacak.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak