REKLAM

REKLAM

26 Ekim 2020 22:28:46 | Son Güncelleme: 26 Ekim 2020 22:28:57

Fiat Egea Model Ailesi Makyajlandı

 

Sedan, Hatchback ve Stationwagon’dan oluşan Fiat Egea Model Ailesi Tofaş’ın yaptığı 225 Milyon Dolarlık Yatırımla Makyajlandı.

 

 

Fiat Egea Model Ailesi Makyajlandı

 

Son 5 yıldır Türkiye’de en çok tercih edilen modeli olan Fiat Egea model ailesi, Tofaş’ın yaptığı 225 Milyon Dolarlık Yatırımla makyajlandı. Geliştirme süreci 2018 Ekim ayında Tofaş Ar-Ge ekibi tarafından başlanan Egea model ailesinde ilk olarak yeniden tasarımlanan ön ızgara dikkat çekiyor. Izgarada yer alan diğer önemli yeniliği ise yeni logo oluşturuyor. Fiat yazısından tasarlanan bu logo yeni Fiat 500’den sonra bu logoyu taşıyan ilk Fiat modeli oldu. Krom detaylarla zenginleşen ön tamponun alt bölümü de yeni bir görünüm sergiliyor. Aracın yenilenen tasarımı daha modern bir görünümlü ve elmas kesimli yeni 16 ve 17 inç alaşım jantlarla destekleniyor.  Fiat Egea model ailesinin farları yeniden tasarlanırken, tüm gövde seçeneklerinde, hem ön hem de arkada LED teknolojisi kullanılıyor. Önde Full LED far teknolojisi gelişmiş görünürlük ile sürüş güvenliğine katkı sağlarken, aynı zamanda otomobilin enerji tüketimini, dolayısıyla CO2 emisyonlarını azaltıyor. Yeni Fiat Egea model ailesi, Okyanus Mavisi ve Paprika Turuncusu isimli iki yeni renk seçeneğiyle birlikte 11 farklı renk seçeneği sunacak.

 

Yenilenen İç Mekan

 

Fiat Egea model ailesinin iç mekanı da baştan aşağı yenilendi. Daha önce kullanılan göstergenin yerini tamamen yenilenen 7 inçlik dijital gösterge paneli aldı. 10.25 inç dokunmatik ekrana sahip, tamamen yeni ve Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip olan Uconnect 5, CarPlay’in özelliklerini, kişileştirilebilir profillerle dokunmatik ekranda kablosuz olarak kullanma ve 5 adede kadar konfigürasyonu saklama olanağı sunuyor. Yeni Egea’nın yeni multimedya sistemi aynı anda iki telefonu Bluetooth üzerinden bağlama olanağı sunuyor. Diğer taraftan Egea Model Ailesi, daha şık ve daha sportif tasarımıyla ve tamamen yenilenmiş direksiyon simidine kavuştu. Daha kompakt bir boyuta sahip olan direksiyon daha ergonomik olacak şekilde tasarlanırken 7 inçlik dijital gösterge panelinin daha iyi görünmesini sağlıyor. Yeniden tasarlanan klima kumandaları, krom ve siyah detaylarla zenginleştirilen orta konsol da yeni tasarımıyla ön plana çıkıyor.

 

Yeni Motor Seçenekleri

 

Yeni Egea, 2021 yılında yollara baştan aşağı yenilenen motor ailesiyle çıkacak. İlk olarak yeni Egea, yepyeni 100 HP gücünde 1.0 litrelik GSE T3 motorla donatılacak. Yeni üç silindirli motor mevcut 1.4 litrelik motordan farklı olarak 1500 d/d’den itibaren 190 Nm gibi yüksek bir torku kullanıma sunuyor. FireFly Turbo motor ailesinin bir parçası olan 1.0 GSE T3, düşük tüketim ve emisyon değerlerini üstün performansla birleştiriyor. Yeni motor; düşük devirde kullanıma sunduğu yüksek çekiş gücüyle son derece akıcı ve keyifli bir sürüş ve düşük ses seviyesiyle üstün sürüş konforu sunuyor. Motorun CO2 emisyonu 121 gr/km (WLTP normuna göre) değerine kadar düşüyor. Euro 6D final uyumlu Multijet dizel motorlar, 1.3 litre 95 HP ve 1.6 litre 130 HP (daha önce 120 HP) olmak üzere iki farklı güç seçeneği sunuyor. İyileştirilen performans ve 110 gr/km’den (WLTP normuna göre) başlayan CO2 emisyon değerleriyle yeni dizel motor ailesi yüksek verimlilik seviyesiyle öne çıkıyor.

 

 

REKLAM
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak