En Sportif Insignia Modeli Olan GSi Eylülde Tanıtılacak

 

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve Türkiye’de 2018 başında satışa sunulacak En Sportif Insignia Modeli Olan GSi Eylülde Tanıtılacak.

 

 

En Sportif Insignia Modeli Olan GSi Eylülde Tanıtılacak

 

2.0 260 hp’lik turbo benzinli ve 2.0 210 hp’lik turbo dizel motor seçenekleri ile satışa sunulacak Opel Insignia GSi, standart olarak sunulacak tork vektörleme özellikli dört çeker sistemine sahip. Benzinli versiyonda 400 Nm tork, dizel versiyonda ise 480 Nm tork üreten ünite 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte gelecek olan Insignia GSi, kısalan helezon yayları sayesinde 10 mm daha alçaltıldı. Özel sportif amortisör savrulmaları azaltırken, 345 mm Brembo frenler de dinamik ve güvenli sürüşe katkı sağlıyor. GSi ile standart olarak sunulan FlexRide adaptif şasi sistemi sayesinde sürücü, kendi sürüş tarzına göre süspansiyonu ve direksiyon sertliğini ayarlayabiliyor. Sistem, seçilen sürüş moduna uygun şekilde gaz pedalı ve vites değişim noktalarını da uygun şekilde düzenliyor. Sürücü Standard, Tour ve Sport olmak üzere üç mod arasında seçim yapabiliyor. Sadece Insignia GSi’da bulunacak Performans moduna ise ESP tuşuna iki defa basıldığında geçiliyor. Bu mod araca daha fazla savrulma imkanı sağlayarak daha da performanslı sürüşe izin veriyor.

 

 

Sürücüsü, sportif sürüş tarzına uygun şekilde vites değişimlerini direksiyon arkasındaki kulakçıklardan yapabiliyor. Otomobilin geliştirme süreci Almanya’nın ünlü yarış pisti Nürburgring’de yapıldı. Insignia GSi, bir önceki nesil 2.8 V6 Turbo motorlu sportif Insignia OPC’ye Nürburgring-Nordschleife’de gerçekleştirilen karşılaştırma testlerinde tam bir tur fark atmayı başardı. Bu farkın ortaya çıkmasında yeni GSi’ın Insignia OPC’ye kıyasla 160 kg daha hafif olması da önemli bir rol oynuyor. Sportif sürüşle konforu bir arada sunan Insignia GSi’ın öne çıkan özelliklerinden bir diğeri de AGR sertifikalı deri koltukları. Performanslı sürüş tarzı için artırılmış yan destek sunan koltuklar aynı zamanda Insignia Grand Sport’ta da olduğu gibi ısıtma, havalandırma ve masaj özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Baş desteği de koltuğa entegre durumda.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?