Civic Ailesinin Sportif ve Güçlü Üyesi RS, 25 Şubat’ta Türkiye’de

Kırmızı, siyah ve beyaz olarak üç renk alternatifi ile 25 Şubat’ta 109 bin 900 TL’den satışa sunulacak olan RS, 1.5L VTEC turbo motorlu.

 

CivicRS 18

 

Yeni Honda Civic RS, solid Rally Red (kırmızı), pearlescent White Orchid (beyaz) ve Crystal Black (siyah) olmak üzere üç farklı gövde rengiyle satışa sunuluyor. Civic RS’te yeni 1,5 litrelik VTEC turbo benzinli motor görev alıyor. Sıralı 4 silindirli motor, 6000 d/d’da 182 HP güç, 1.700-5.500 d/d aralığında 220 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 8.1 saniyede gerçekleştiren Civic RS, şehir içinde 100 km’de 8.3, şehir dışında 100 km’de 4.7, ortalamada da 6 lt yakıt tüketimi verileri sunuyor. Civic RS, sürekli değişken 7 oranlı CVT otomatik şanzımanla kombine ediliyor. Civic RS’in bagaj hacmi ise 519 lt.

 

CivicRS 19

 

3 FARKLI OPSİYONLA KİŞİSELLEŞTİRME

Civic RS, standart donanım paketleri dışında Işık Paketi, Koruma Paketi ve Spor Paketi olmak üzere kişiselleştirmeye yönelik üç farklı opsiyonel paket sunuyor. Işık Paketi; kırmızı ayak bölgesi ambiyans aydınlatması, aydınlatmalı kapı eşikleri, orta konsol aydınlatması (sadece LHD) ve Kapı paneli aydınlatması seçenekleri sunarken, Koruma Paketi’nde; bagaj havuzu, paçalıklar ve kauçuk paspaslar yer alıyor. Spor Paketi’nde ise ön tampon altı eklentisi, kapı alt kaplaması ve arka tampon eklentisi sunuluyor.

 

CivicRS 16

SÜRÜCÜ ODAKLI TEKNOLOJİK İÇ MEKAN

Siyah piyano renginde orta konsol  yüksek teknolojiye ev sahipliği yapıyor. Orta konsolun en üstünde 7 inç büyüklüğündeki Nvidia Tegra 3 quad core işlemcili Honda Connect dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemi yer alıyor. Bu sistem Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu. Sürücünün görüş alanında bulunan TFT-LCD ekranı Sürücü Bilgi Arayüzü (DII-Driver Information Interface) sürüş anında ihtiyacı olan bütün bilgileri sürücüye iletiyor. Bu ekran büyük bir dijital hız ve devir göstergesine ev sahipliği yapıyor. Donanım seviyesine bağlı olarak devir göstergesi dijital veya analog olabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM