DOLAR

32,2511$% 0.14

EURO

35,0023% 0.27

STERLİN

41,0886£% 0.43

GRAM ALTIN

2.417,88%0,36

ONS

2.333,61%0,22

BİST100

10.676,65%-1,07

BİTCOİN

2227717฿%0.71048

a

Aytemiz Self Servis Avantajlarından Son 3 Ayda 180 Bini Aşkın Tüketici Faydalandı

Aytemiz Self Servis Avantajlarından Son 3 Ayda 180 Bini Aşkın Tüketici Faydalandı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Alternatif yakıt alımı seçeneği ve deneyimi sunmak amacıyla başlatılan Aytemiz Self Servis Avantajlarından Son 3 Ayda 180 Bini Aşkın Tüketici Faydalandı.

REKLAM

 

Aytemiz Self Servis 2

 

Aytemiz Self Servis Avantajlarından Son 3 Ayda 180 Bini Aşkın Tüketici Faydalandı

 

REKLAM

Aytemiz 2019 Şubat ayında mevcut hizmetlerine ek olarak tüketicilere alternatif bir yakıt alımı seçeneği ve deneyimi sunmak amacıyla 30 istasyonla tanıtımını yaptığı Aytemiz Self Servis hizmetini şu anda 100 istasyonda sunuyor. Aytemiz Self Servis hizmetinin bulunduğu istasyonlardan alınan verilere göre haziran, temmuz ve ağustos ayları içerisinde toplam 325 bin adet self servis işlem yapıldı. Süreç içerisinde tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerine göre iyileştirmeler yapılan self servis hizmetine geçtiğimiz günlerde nakit ödeme seçeneği de eklendi. Bu işlemlerin 175 bin adedinde kredi kartı ve 150 bin adedinde ise nakit kullanıldı. Hizmet, aynı 3 aylık sürede 180 binin üzerinde tüketici tarafından kullanıldı ve bu sayının yüzde 30’unu sadece Self Servis hizmetini denemek için istasyona gelen yeni müşteriler oluşturdu. Türkiye’de zamandan tasarruf etmek ve Aytemiz Self Servis Avantajlarını kendi deneyimlemek isteyen müşterilerin yaptığı alışverişler sonucunda 6 milyon litreyi aşkın akaryakıt satışı gerçekleşti ve bu sayede 1,2 milyon TL’den fazla tasarruf sağlanmış oldu.

 

Self Servisin Kullanım ve Memnuniyet Oranları

 

Sektörde yaşanan yoğun rekabet ve piyasalardaki dalgalanmalara rağmen tüm operasyonlardaki süreç iyileştirmelerini büyük bir kararlılıkla uyguladıklarını söyleyen Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, “Birçok sektörde self servis hizmeti yaygınlaşıyor. Biz de bu değişime ayak uydurarak sektörde öncülük ettik. Bu anlamda çok büyük bir teknoloji yatırımı yaptık. Batılı ülkelerde uygulanan sistemlere ve hizmetlere çok hızlı adapte olabilen tüketicilerimiz bu gelişmiş yazılım ve yapay zeka sayesinde, son derece kullanıcı dostu olan self servis yakıt alımına da çok kolay adapte oldu. Türk tüketicisi kendi işini kendi yapmayı ve tasarruf etmeyi seviyor dolayısıyla self servise yoğun bir ilgi oldu. Self servis alımlarında tüketicilerimize hem kredi kartı hem de nakit ödemede tasarruf sağlıyoruz” dedi. Self servis hizmetinden faydalanan tüketicilerin demografik yapısı hakkında da bilgi veren Eke “40 ilde hizmete sunulan self servis, büyükşehirler kadar Anadolu’daki şehirlerimizde de de ilgi gördü. Son 3 ay içerisinde self servis hizmetini kullananların yoğun olarak 25-35 yaş arası erkek kullanıcılar olduğu görülüyor. Kullanıcıların yüzde 20,5’i bu hizmetten sosyal medya kanalları sayesinde haberdar olarak ve sadece self servis hizmetini deneyimlemek için istasyonlarımıza geldi. Tüketicilerin yüzde 78’i self servis hizmetini “çok iyi bir hizmet” olarak değerlendiriyor. Yüzde 92’si ise bir sonraki yakıt alımında yine self servisi kullanacağını ifade ediyor. Self servisle ilgili karşımıza çıkan bir diğer önemli veri ise geçtiğimiz günlerde devreye aldığımız nakit ödeme seçeneğinin bu kadar ilgi görmesi oldu. Bu da bize tüketicilerin küçük satın almalarında artık kredi kartı yerine daha çok nakit tercih ettiğini gösteriyor. Bir başka bilgi ise artık müşterilerimizin self servis hizmetini her denediğinde ne kadar kolay ve hızlı bir şekilde yapıldığını gördükçe hizmete daha çok alıştığını ve düzenli kullanır hale geldiğini gösteriyor. Zira, self servis hizmetini ilk devreye aldığımızda pompalarda görev yapan arkadaşlarımız “self servis asistanı” olarak müşterilerimize self servis alım yaparken baştan sona yardımcı olabiliyorlardı. Şimdi ise self servise verdikleri destek azaldı ve diğer pompalarda eskisi gibi hizmete devam ediyorlar” dedi.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

250 Baz Puan Faiz İndirimi Otomotiv Sektörünü Umutlandırdı