Audi Elektrikli Otomobil Konsepti Gran Turismo Audi e-tron Sportback’i Tanıttı

REKLAM

Tek şarjda 500 km mesafe kat eden ve gücünü 320 kW’lık elektrik motorundan alan e-tron Sportback, Çin’de gerçekleştirilen Auto Shanghai fuarında tanıtıldı.

 

 

Dört kapılı Gran Turismo Audi e-tron Sportback, klasik Audi çizgilerini teknoloji ve elektrikli otomobil konsepti ile birleştiren tasarıma sahip. Otomobilin ön ve arkasında dijital olarak kumanda edilen Matrix LED yer alıyor. Gündüz farlarının altında, tek çerçeveli ızgaranın iki tarafında bulunan ve her biri 250 LED’den oluşan iki geniş aydınlatma düzeneği yer alıyor.

100 Kilometreye 4.5 saniyede ulaşıyor

Audi e-tron Sportback’in tahrik sistemi biri ön, ikisi arka aksta olmak üzere toplamda üç elektrik motorundan oluşuyor. Böylece coupé otomobil, quattro dört tekerlekten çekiş sistemine kavuşuyor. 320 kW (429 HP) güç üreten ve turbo yüklemeyle 370 kW’ye (496 HP) çıkan sistem, otomobilin 0’dan saatte 100 kilometreye 4,5 saniyede çıkmasını sağlıyor. Otomobilin 95 kilovat saat enerji kapasiteli bataryası sayesinde toplam menzili 500 kilometrenin (310,7 mil) üzerinde (NEDC). Sıvı soğutmalı lityum-iyon bataryası, yolcu bölmesinin hemen altında, iki aksın arasında yer alıyor. Otomobilin bataryası, alternatif akım (AC) ve doğru akım (DC) için iki girişi bulunan Kombine Şarj Sistemi ile şarj ediliyor.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM
REKLAM
REKLAM

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle