4. nesil Caddy Türkiye’de

4. nesil Caddy Türkiye’de

Pazara sunulduğu tarihten bu yana dünya genelinde yaklaşık 1.5 milyon adetlik bir satış rakamına ulaşan Volkswagen Caddy’nin dördüncü nesli Türkiye’de satışa sunuldu. Türkiye’de 1.6 lt TDI 102 HP motorla pazara sunulan Caddy, 7 ileri DSG ve 5 ileri manuel olmak üzere iki farklı şanzıman seçeneğiyle, Trendline ve Comfortline olmak üzere de iki farklı donanım seviyesinde alınabiliyor. Caddy 49 bin 840 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Caddy modellerinde standart olarak sunulan ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’ sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor. Yeni eklenen güvenlik sistemlerinden bir diğeri de ‘İkincil çarpışma önleme asistanı’. Caddy’de standart olarak sunulan sistem olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

Bilgi ve eğlence sistemi

Yenilenen ve standart olarak sunulan radyonun renkli 5″ dokunmatik ekranı üzerinden hem araç bilgileri takip ediliyor hem de radyo kontrol edilebiliyor. MP3 ve WMA uyumlu CD çalar, harici SD kart/AUX-in/USB desteği ile istenilen kaynaktan müzik dinleme keyfi sunuyor. Bluetooth özelliği cep telefonu veya tabletlerde bulunan müziklere erişim sağlarken telefon görüşmeleri de güvenli bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
Fiat 500 Photo Gallery

July 4 has always been a red-letter date for Fiat 500: the 'great little car' and emblem of mass motorisation...

Kapat