30 Milyon Avro Ar-Ge Yatırımıyla Geliştirilen Mercedes-Benz Tourismo Satışta

Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi’nde 165 bin 400 saat mühendislik çalışması ve 30 Milyon Avro Ar-Ge Yatırımıyla Geliştirilen Mercedes-Benz Tourismo Satışta.

 

 

Milyon Avro Ar-Ge Yatırımıyla Geliştirilen Mercedes-Benz Tourismo Satışta

 

Mercedes-Benz Türk, yenilediği Tourismo’nun 3 ana modelini Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle tanıttı. Mercedes-Benz Türk’ün Ar-Ge Merkezi’nde 30 Milyon Avro Ar-Ge yatırımıyla geliştirilen Mercedes-Benz Tourismo, tümü 2 akslı olmak üzere 2 farklı uzunluk ve 3 farklı model ile piyasaya sunuldu: 2+2 koltuklandırma düzenindeki Tourismo 15 RHD, 50 yolcu kapasitesi ile 12,3 m uzunluğunda ve 3,7 m yüksekliğinde iken 2+2 koltuklandırma düzenindeki diğer bir model olan Tourismo 16 RHD ise 54 yolcu kapasitesi ile 13,1 m uzunluğunda ve 3,7 m yüksekliğinde. 41 yolcu kapasiteli ve 2+1 koltuklandırma düzenindeki Tourismo 16 RHD de 13,1 m uzunluğa ve 3,8 m yüksekliğe sahip.

 

 

Koltuk Seçenekleri

 

2+2 koltuklandırma düzenindeki Tourismo 15 RHD ve Tourismo 16 RHD modellerinde, Mercedes-Benz standart koltuklar için opsiyonel olarak Softline döşeme seçenekleri sunuluyor. Tourismo 16 RHD 2+1 için standart olarak Mercedes-Benz Relax koltuklar, ayarlanabilir ayak dayama üniteleriyle beraber sunuluyor.

 

 

Sürücü Odaklı Kokpit

 

Yenilenen monokrom kokpitinde, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, yüksek çözünürlüklü renkli ekrana sahip yeni gösterge paneli ve yeni bir elektronik anahtar sistemi bulunuyor. İç donanımda koltuk tipleri, koltuklandırma düzenine göre değişiklik gösteriyor.

 

 

Araç İçi Tamamen Yenilendi

 

Araçtaki servis setleri de tamamen yenilendi. LED okuma lambaları, hava jetleri, servis setlerine entegre hoparlör, siyah deri servis seti döşemeleri ile tamamen farklı bir tasarım gerçekleştirildi. Tam otomatik, çift bölge (dual zone) kontrollü klima sistemi, otobüsün içerisindeki atmosferi daha da konforlu hale getiriyor. Isıtma ve iklimlendirme için kullanılan ön ve arka kontrol bölgeleri, aracın içinde homojen bir sıcaklık dağılımı sağlıyor. Özel servis setleri, opsiyonel olarak tüm koltuklarda sunulan USB şarj üniteleri ve 230 volt prizlere sahip Tourismo, ayrıca yeni mutfak ünitesine kavuştu. 

 

 

Mercedes-Benz Torismo’nun Yeni Motoru

 

Yeni Tourismo, 10,7 litre hacmindeki Euro 6 BlueTec OM 470 FE (Yakıt Verimliliği Paketi) motora sahip. Motor gücü, Tourismo 15 RHD modeli için 360 HP, Tourismo 16 RHD ve Tourismo 16 RHD 2+1 modelleri için ise 394 HP, Yeni Tourismo’nun tüm modellerinde Mercedes-Benz GO 210-6 manuel şanzıman standart olarak sunulurken, Mercedes-Benz GO 250-8 PowerShift otomatikleştirilmiş şanzıman da opsiyonel olarak sunuluyor.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak